MenuJak grać w pokera online?

Jak grać w pokera online?

Poker jest jedną z najpopularniejszych gier karcianych akceptowalną we wszystkich kasynach na świecie. Wciąż rosnącą popularność tej gry najlepiej oddaje fakt,  że każdego dnia setki tysięcy graczy na całym świecie siada do pokerowej rozgrywki, a hasło „poker” w wyszukiwarkę internetową jest wpisywanej ponad milion razy dziennie.

Wielu z Was kojarzy pokera chociażby z filmów. Kultowe sceny z Casino Royale przeszły do historii, chociaż wydarzenia z filmu mają niewiele wspólnego z rzeczywistym obrazem pokera. Dziś w pokera możemy grać nie wychodząc z domu, dzięki internetowi, a stawki nie muszą być tak astronomiczne jak te ukazane w filmie – w rzeczywistości możemy grać nawet za darmo. Co roku pokerzyści z całego świata udają się do Las Vegas na Mistrzostwa Świata - World Series of Poker. W tym roku ze względu na pandemie koronawirusa rozgrywki WSOP zostały przeniesione do Internetu - gospodarzem prestiżowej serii został poker room GGPoker. Poker przyciąga zarówno amatorów jak i profesjonalnych graczy. Jak zacząć grę w pokera online?

Najważniejsze informacje – Texas Hold’em

Poker dostępny jest w wielu odmianach, jednak zdecydowanie największą popularność zdobył wariant Texas Hold’em. W tej grze wykorzystywana jest standardowa, 52-kartowa talia. Każdy z graczy otrzymuje dwie karty własne (widoczne tylko dla nas), a na stół wykładanych jest pięć kart wspólnych. 

Naszym celem jest ułożenie możliwe najlepsze układu składającego się z pięciu kart i nie ma przy tym znaczenia, czy wykorzystamy dwie karty własne oraz trzy wspólne, jedną kartę własną i cztery wspólne, czy też będziemy korzystać wyłącznie z kart wspólnych. 

Najlepszym układem jest Poker Królewski (tzw. Royal Flush), który składa się z Asa, Króla, Damy, Waleta i Dziesiątki w tym samym kolorze, po nim mamy pokera (pięć kolejnych kart w tym samym kolorze, ale nie od Asa), karetę (cztery karty tej samej wartości np. AAAA oraz piątą dowolną nazywaną kickerem), Fulla (trzy karty o tej samej wartości i parę – np. AAAKK), Kolor (pięć kart w tym samym kolorze), Strita (pięć kolejnych kart), Trójkę (trzy karty tej samej wartości oraz dwie inne dowolne karty), dwie pary (np. AAKK i jedną dowolną kartę), parę oraz najsłabszy układ Wysoka Karta (Jeżeli nikt nie ma chociażby pary, wówczas wygrywa gra z najwyższą wartością karty). 

Przebieg rozgrywki

Gra rozpoczyna się od pobrania obowiązkowych zakładów w ciemno (blindów), które umieszczają zawodnicy siedzący bezpośrednio po lewej od rozdającego (dealer). W każdym rozdaniu mamy innego rozdającego oraz kto inny umieszcza zakłady w ciemno (gra przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Po umieszczeniu blindów,  rozdawane są dwie karty własne i rozpoczyna się pierwsza runda licytacji. Gracze mogą wykonać zakład, przebić lub spasować. 

Po rundzie licytacji, kiedy pozostali w grze zawodnicy wrzucili do puli jednakową ilość żetonów wykładany jest FLOP (trzy karty wspólne). Następnie mamy kolejną rundę licytacji, po czym wykładany jest TURN (czwarta karta wspólna) i mamy kolejną rundę licytacji, po której wykładana jest ostatnia karta wspólna RIVER. Jeżeli po ostatniej rundzie licytacji w rozdaniu pozostaje dwóch lub większa liczba graczy mamy SHOWDOWN, czyli pokazanie kart. Wygrywa gracz z lepszym układem. 

Mówi się, że zasad gry w pokera można nauczyć się w kilka minut, a strategii uczy się całe życie i właśnie dlatego pokera pokochało miliony ludzi na całym świecie. 

 

Powrót na górę