Menu


Akademia Siatkarska Pro Volley Londyn rozpoczyna rekrutację

  • Napisane przez  Goniec.com
head coach Vangelis Koutouleas coaching at Volleyball Champions League in London in 2019 head coach Vangelis Koutouleas coaching at Volleyball Champions League in London in 2019

Osiem godzin treningów z piłkami tygodniowo, dodatkowo zajęcia wideo i z trenerami przygotowania fizycznego – tak w pierwszym roku funkcjonowania Akademii Siatkarskiej „Pro Volley Academy” będzie wyglądał plan zajęć. 

Dodatkowo – oczywiście nauka – uczestnicy będą realizowali program Btec poziom 3 oraz A-levels. To brytyjska matura. Uczniowie przygotują się do egzaminów na wymarzone uczelnie – nie tylko w Europie. 

„Po dwóch latach edukacji z nami w Pro Volley Academy absolwenci będą w pełni przygotowani to kontynowania edukacji i kariery sportowej w USA, w Wielkiej Brytanii czy w każdej innej uczelni na świecie. Siłą naszego programu jest pełne współistnienie treningów sportowych i edukacji. Myślę, że bardzo wielu sportowców, szczególnie siatkarzy w Anglii, musiało do tej pory wybierać: studia lub sport. Od września 2020 nie będą już mieli tego problemu” – powiedział główny trener akademii – Vangelis Koutouleas. 

Grecki szkoleniowiec jest związany z brytyjską siatkówką już od wielu lat. Trzykrotnie poprowadził IBB Polonię Londyn do tytułu Siatkarskiego Mistrza Anglii. Oprócz tego przez trzy lata w Bournemouth w Leaf Academy wyszkolił już kilkoro osiągających sukcesy siatkarzy. 

„Bournemouth przez kilka lat było głównym ośrodkiem siatkarskim w Anglii. Teraz przyszedł czas na Londyn. IBB Polonia, jej sponsorzy, koledż z zachodniego Londynu, a także Fundacja Future Stars, zajmująca się częścią edukacyjną naszej inicjatywy, to miks, który zdarza się bardzo rzadko. Musimy w pełni wykorzystać potencjał tej współpracy. Nasi absolwenci za jakiś czas będą studiować na najlepszych uczelniach i stanowić o sile drużyn w których grają. Wielu zawodników nie miało do tej pory takiej szansy – myślę, że może to być ważny krok na przód w rozwoju siatkówki w Anglii” – kontynuuje trener.  

Zajęcia startują we wrześniu 2020, a rekrutacja właśnie ruszyła. W pierwszym roku działania akademia rekrutuje tylko chłopców w wieku 16 i 17 lat. Muszą to być zawodnicy grający w siatkówkę na poziomie zaawansowanym, którzy zdali brytyjski egzamin GCSE lub jego zagraniczny odpowiednik. Treningi i lekcje będą odbywały się w Northolt High School w zachodnim Londynie. 

„Program jest otwarty dla obywateli wszystkich krajów, którzy są zainteresowani nieodpłatną edukacją i treningami siatkarskimi w Anglii. Naszym celem teraz jest stworzenie bazy zainteresowanych zawodników i ich rodziców. Wiem, że nie dla wszystkich jest jasne co oferujemy i czego oczekujemy – dlatego zachęcam do kontaktu ze mną, czy z trenerami – na wszystkie pytania odpowiemy i ustalimy, jak możemy pomóc w rozwoju siatkarskiej kariery.” – powiedziała Emma Chambers, z fundacji Future Stars, odpowiedzialnej za edukację w akademii.  

W tym roku naukę rozpocznie piętnastu chłopców. W planach jest zgłoszenie drużyny do Akademickich i Młodzieżowych Mistrzostw Anglii. Pro Volley Academy będzie też uczestniczyć w rozgrywkach międzynarodowych szczebla juniorskiego. Dodatkowo studenci będą mogli kontynuować karierę seniorską w dowolnym klubie siatkarskim. 

„To dla nas bardzo ważny i priorytetowy projekt. Koncentrujemy się obecnie na rekrutacji osób z właściwym nastawieniem i potencjałem siatkarskim. Chcemy, by zawodnicy w tygodniu pracowali z nami, a w weekendy byli liderami w swoich klubach. Podniesienie poziomu sportowego angielskich klubów i reprezentacji to dla nas cel nadrzędny. Jest już sporo młodych Brytyjczyków na stypendiach w USA, czy na profesjonalnych kontraktach w ligach 2 i 3 poziomu w Europie. Chcemy by było ich coraz więcej i żeby grali na coraz lepszym poziomie. To cel nadrzędny – rozwój zawodników!” – kończy Koutouleas. 

Zawodnicy i rodzice zainteresowani edukacją w Pro Volley Academy proszeni są o kontakt z Vangelisem pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a więcej informacji można uzyskać pod tym adresem.

(IBB Polonia Londyn)

Powrót na górę