Menu


Japonia nadal planuje kompletne igrzyska w Tokio

shutterstock shutterstock

Japoński minister olimpijski mówi, że kraj nadal planuje całkowite zorganizowanie Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Mają odbyć się na czas i z udziałem widzów.

W sobotę premier Japonii Shinzo Abe powiedział, że Igrzyska Olimpijskie będą się odbywać pomimo koronawirusa.

MKOl zbiera się we wtorek w celu omówienia igrzysk olimpijskich, a w szczególności wydarzeń kwalifikacyjnych, które zostały zakłócone z powodu pandemii. - Naszym celem jest pełna Olimpiada - powiedziała Seiko Hashimoto. - Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby przygotować się do przeprowadzenia Igrzysk Olimpijskich zgodnie z planem, aby Międzynarodowy Komitet Olimpijski był przekonany, że jesteśmy w stanie zorganizować wszystkie rozgrywki - dodała.

W Japonii odnotowano ponad 1400 przypadków i 28 zgonów w wyniku koronawirusa.

Japońska sekcja sztafety Olympic Torch ma się rozpocząć w Fukushimie 26 marca. We wtorek Toshiro Muto, dyrektor generalny Tokio 2020, powiedział dziennikarzom, że zmniejszają części przekazania pochodni olimpijskiej z powodu koronawirusa, ale widzowie nadal będą mogli je oglądać. Dodał, że ceremonie powitania i odlotu płomienia na trasie sztafety zostaną zniesione.

Ostatnia ceremonia zapalania pochodni w starożytnej Olimpii odbyła się bez widzów, zanim reszta sztafety w Grecji została zawieszona, aby uniknąć przyciągania tłumów.

Anglia twierdzi, że zespół GB czeka na jasne wskazówki od odpowiednich organizatorów i federacji dotyczące wydarzeń kwalifikacyjnych, które mogą zająć trochę czasu. - To bardzo trudny czas i bardzo niepokojący, nie tylko dla naszych sportowców, ale ogólnie dla wszystkich zainteresowanych - powiedział Anglii BBC Sport.

Oczywiście nie jest to tylko decyzja sportowa, to globalna decyzja zdrowotna, która zostanie podjęta i na pewno jest w tej chwili bardzo ważna.

(bbc.com)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę