Logo
 Wydrukuj tę stronę

Obecny mistrz Anglii nie ma sobie równych

Fot. sandsphotos.co.uk Fot. sandsphotos.co.uk

IBB Polonia Londyn niepokonana od początku sezonu.

Żadna drużyna angielskiej Super Ligi nie jest w stanie przełamać zwycięskiej passy IBB Polonii Londyn, która trwa od początku sezonu 2019/20. Z każdym kolejnym meczem obecny mistrz Anglii udowadnia, że w rodzimej lidze nie ma sobie równych. W minionym tygodniu podopieczni Vangelisa Koutouleasa rozegrali kolejne dwa spotkania, które zakończyli pewnymi zwycięstwami. We wtorek, 3 marca we własnej hali zmierzyli się z Malory Eagles UEL, które pokonali 3-0. W sobotę, 7 marca dopisali kolejne trzy punkty do tabeli, po wygranym, wyjazdowym spotkaniu z Richmond Docklands. 

Oba mecze były w znacznej części dominacją obecnego mistrza Anglii. We wtorkowym, zaległym, domowym spotkaniu IBB Polonia nie dała cienia szansy na zwycięstwo lokalnemu rywalowi. W derbach Londynu zaprezentowała się znacznie lepiej od Malory Eagles. Gospodarze od początku narzucili tempo gry i kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając przeciwnikowi odrobić straty punktowej. Mecz zakończył się zwycięstwem obecnego mistrza Anglii w trzech setach (25:16; 25:18; 25:18).

W sobotę, 7 marca po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy IBB Polonii Londyn oraz Richmond Docklands. Mecz początkowo stał na wyrównanym poziomie, a zespół z Richmond chciał przełamać zwycięską passę gości, jednak pozostaje kolejną drużyną w lidze, której się to nie udało. Podczas spotkania obecny mistrz Anglii kontynuował swoją dobrą formę. Od początku starał się kontrolować przebieg spotkania i wypracować przewagę punktową nad przeciwnikiem. Gospodarze robili co w ich mocy, by utrzymać wyrównany poziom spotkania i walczyli o każdy punkt momentami odrabiając początkowe straty. Drużyny dobrze prezentowały się w ataku, dzięki czemu kibice mogli oglądać wiele zwrotów akcji. Ostatecznie w końcówkach setów to IBB Polonia utrzymywała skupienie i dominowała nad przeciwnikiem. Mecz zakończył się trzypunktowym zwycięstwem gości 0-3 (22:25; 18:25; 22:25).

Te dwa dodatkowe zwycięstwa umocniły tylko IBB Polonię Londyn na pozycji lidera oraz utrzymały, nieprzerwaną od samego początku sezonu, zwycięską passę. Londyńczycy mogą cieszyć się imponującym wynikiem, który coraz bardziej przybliża ich do kolejnego mistrzostwa. W trzynastu rozegranych meczach stracili oni bowiem tylko dwa punkty (tylko dwukrotnie kończyli spotkanie tie-breakiem).

Kolejny mecz IBB Polonia rozegra 21 marca. Powróci wtedy do własnej hali, by w ramach Super Ligi zmierzyć się z drużyną Sheffield Hallam. Szczegóły dotyczące wydarzenia znajdują się tutaj lub na kanałach społecznościowych londyńskiej drużyny. Obecny mistrz Anglii mimo tygodniowej przerwy w rozgrywkach, nie zaprzestaje treningów. Pod okiem greckiego szkoleniowca będzie szlifował formę na ostatnie dwa miesiące rozgrywek, w których ponownie powalczy o najwyższe cele w rodzimej lidze – Mistrzostwo oraz Puchar Anglii. 

(IBB Polonia Londyn/Fot. sandsphotos.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com