MenuFinał Pucharu Anglii ponownie z IBB Polonią Londyn

  • Napisane przez  Goniec.com
fot. sandsphotos.co.uk fot. sandsphotos.co.uk

W sobotę, 22 lutego IBB Polonia Londyn powróciła po długiej przerwie do własnej hali, by rozegrać mecz półfinału Pucharu Anglii. 

Zmierzyła się z lokalnym rywalem – Malory Eagles. Gospodarze zaprezentowali wysoką formę i przejęli kontrolę nad spotkaniem, które wygrali wynikiem 3:0 (25:14; 25:17; 25:23). Obecny Mistrz Anglii ostateczną walkę o trofeum stoczy w ostatni weekend kwietnia. W Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering będzie chciał pokonać Durham Palatinates.

Już od samego początku spotkania to IBB Polonia kontrolowała przebieg gry. Świetna współpraca zawodników Vangelisa Koutouleas pozwoliła zakończyć pierwszą odsłonę z ponad dziesięciopunktową przewagą (25:14). Druga partia układała się równie pomyślnie dla gospodarzy. Od samego początku wypracowali dobry rytm, nawet na moment nie pozwolili przejąć prowadzenia drużynie po drugiej stronie siatki i zakończyli set pokonując przeciwnika do 17. Sytuacja zmieniła się trochę w ostatniej odsłonie. Początkowo to Malory Eagles wiodło prym i odskoczyło gospodarzom na kilka oczek. Jednak zmiany dokonane w IBB Polonii pozwoliły odzyskać skupienie, odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Set zakończył się wynikiem 25:23 dla gospodarzy, a cały mecz 3:0 (25:14; 25:17; 25:23).

– Mecze w półfinale Pucharu Anglii zawsze są dla nas ważne, niezależnie od tego kto jest naszym przeciwnikiem. Tym razem rozegraliśmy spotkanie z Malory Eagles i mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z osiągniętego wyniku oraz występu moich zawodników przez dwa i pół seta. Pozostała połowa seta nie należała do nas, gdyż drużyna straciła koncentrację, co też spowodowało, że dokonałem zmian w składzie. Generalnie, po rozgrywkach na arenie europejskiej wspólnie z klubem uznaliśmy, by w końcówce ligowych rozgrywek pozwolić częściej występować na boisku młodym, brytyjskim siatkarzom, by mogli zbierać doświadczenie na przyszłość. Dlatego tym bardziej cieszę się z wyniku i tego, jak drużyna reaguje w trudniejszych sytuacjach, jaką prezentuje postawę oraz charakter. – powiedział trener IBB Polonii Londyn, Vangelis Koutouleas.

Już w najbliższą sobotę, 29 lutego do hali Brentford Fountain Leisure Centre ponownie zawita siatkówka na najwyższym poziomie. IBB Polonii Londyn – lider ligowej tabeli, na własnym boisku, podejmie zespół Durham Palatinates. Mecz pomiędzy dwiema obecnie najlepszymi drużynami będzie hitem kolejki. Fani siatkówki mogą więc liczyć na sporo emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Początek spotkania o godzinie 16.30. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej oraz Facebooku.

IBB Polonia ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w Pucharze Anglii (sezon 1990-91, 2015-16, 2016-17). W poprzednim roku drużyna doszła do ścisłego finału, w którym uległa Durham Palatinates, z którym ponownie zmierzy się w 2020.

(IBB Polonia Londyn/Fot. sandsphotos.co.uk)

Powrót na górę