Menu


Dziś poznamy Sportowca Roku 2019

shutterstock shutterstock

Już w sobotę, 4 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 odbędzie się Gala Mistrzów Sportu 2020. Wtedy poznamy też zwycięzcę 85. plebiscytu „Przeglądu Sportowego”. Faworytów jest kilku, a wśród nich m.in. skoczek narciarski Dawid Kubacki, żużlowiec Bartosz Zmarzlik czy kapitan reprezentacji Polski i napastnik Bayernu Monachium – Robert Lewandowski.

Dlaczego warto wskazać Roberta Lewandowskiego? W argumentacji „Przeglądu Sportowego” czytamy: „W przypadku napastnika Bayernu Monachium praktycznie nie ma miesiąca, byśmy nie słyszeli o jego kolejnych rekordach. Tylko w 2019 roku został m.in. najbardziej bramkostrzelnym obcokrajowcem w historii Bundesligi. Przekroczył barierę 200 goli strzelonych w niemieckiej ekstraklasie i absolutnie nie zwalnia tempa.”

„W sezonie 2018/19 po raz czwarty został najlepszym strzelcem ligi, zdobył mistrzostwo i Puchar Niemiec. Łącznie minione rozgrywki w Bayernie zakończył z 40 golami w 47 meczach. Tak wspaniałą skutecznością zapracował na nowy, obowiązujący do 2023 roku kontrakt z najbardziej utytułowanym niemieckim klubem. Na całym świecie ma status supergwiazdy.”

Przypominamy, że w 2019 roku Robert Lewandowski był najlepszym strzelcem z piłkarzy czołowych lig europejskich, zdobył 54 bramki w 58 meczach. Został również wybrany ósmym najlepszym piłkarzem na świecie w plebiscycie „Ballon d’Or” oraz trafił do Jedenastki Stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Początek Gali Mistrzów Sportu o godzinie 19:00 w Polsacie.

(laczynaspilka.pl)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę