MenuKamil Stoch: cały czas chcę więcej, lepiej i dalej

  • Napisane przez  Goniec.com
shutterstock shutterstock

- Cały czas mam w głowie to, że chcę więcej, lepiej i dalej - zapowiedział Kamil Stoch przed rozpoczynającym się w piątek sezonem Pucharu Świata, jaki zostanie zainaugurowany w Wiśle.

32-latek poprzednią zimą zakończył na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej PŚ. Został też wicemistrzem świata na normalnej skoczni. Końcówka sezonu była jednak słabsza w jego wykonaniu. Z pewnością odczuł zawirowania wokół posady trenera kadry. Miał też jednak swoje problemy. Tym największym była prędkość najazdowa. Właśnie nad poprawą tego elementu skupił się w przerwie między sezonami. - Musiałem nieco przyspieszyć na najeździe, bo coraz bardziej odstawałem od najlepszych. Oczywiście nigdy nie będę jeździł, jak najszybsi zawodnicy, ale moim celem jest osiągać prędkości zbliżone do średniej. Wtedy będzie w porządku. Nie będę musiał się skupiać na tym, by każdy skok był idealny, bo inaczej z tej prędkości nie byłem w stanie odlecieć - mówił zawodnik Eve-nement Zakopane.

Przed inauguracją PŚ w Wiśle czuje, że jego dyspozycja jest całkiem dobra. Pokazywały to zresztą ostatnią treningi, na których był wyróżniającym się zawodnikiem. - Jestem zadowolony ze swoich skoków i z dyspozycji, jaką obecnie prezentuję. Pewnie, że cały czas mam nad czym pracować, ale to dobrze, bo wiem, że ciągle jest coś do poprawy - cieszył się.

Zapytany o cel na zimę, odparł z uśmiechem: - Zawsze ten sam. Chcę walczyć o pełną pulę. Nie zawsze się jednak da i trzeba się z tym pogodzić.

 

(pzn.pl)

Powrót na górę