Menu


Jerzy Brzęczek: Musimy być czujni

shutterstock shutterstock

Reprezentacja Polski w czwartym meczu kwalifikacji EURO 2020 zmierzy się z Izraelem. Biało-czerwoni z dziewięcioma punktami są liderem grupy i na PGE Narodowym będą walczyć o przedłużenie zwycięskiej passy. – To bardzo dobrze zorganizowany i skuteczny zespół. Musimy być czujni jako drużyna, żeby nie pozwolić strzelić sobie gola – powiedział trener Jerzy Brzęczek.

O tym jak zatrzymać Erana Zahaviego: To nie ja będę starał się powstrzymać, ale moja drużyna. Zahavi to bardzo dobry i skuteczny strzelec, co pokazują jego statystyki w poprzednich meczach kwalifikacyjnych. Ma duży wpływ na cały zespół, który jest bardzo dobrze zorganizowany i kreuje wiele sytuacji. Atutem Zahaviego jest umiejętność zdobywania bramek zza linii pola karnego. Nasza obrona musi być czujna, żeby nie przedłużył swojej passy.

O reprezentacji Izraela: Nasi rywale potwierdzili w minionych meczach, że są dobrze zorganizowani i wyszkoleni technicznie. To było widoczne w sposobie gry i stwarzaniu sytuacji podbramkowych. Mecz z Łotyszami na wyjeździe ułożył się im bardzo dobrze, bo szybko zdobyli bramkę po rzucie wolnym Zahaviego. Następne bramki zostały strzelone już w drugiej połowie. Zdajemy sobie sprawę, że ta drużyna gra bardzo dobrze w piłkę.

O meczu w Skopje i zmianach na mecz z Izraelem: Mecz z Macedonią Północną przeanalizowaliśmy, ale zostanie to do dyskusji wewnętrznej. Między osobami ze sztabu szkoleniowego i zawodnikami. Wszystko zostało przekazane na odprawie.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę