Menu


Volvo. Producent ograniczy prędkość maksymalną swoich aut

Volvo. Producent ograniczy prędkość maksymalną swoich aut

Marka skupiła się na zagrożeniach związanych z drastycznym przekraczaniem limitów prędkości. Od 2020 roku wszystkie modele Volvo będą miały ogranicznik prędkości maksymalnej do 180 km/h.

Volvo Cars ma ambitny program dotyczący bezpieczeństwa w całej branży motoryzacyjnej. Wizja 2020 zakłada, że dzięki nowym systemom bezpieczeństwa już niedługo w Volvo przestaną ginąć ludzie. Według badań istnieją trzy poważne obszary stojące na przeszkodzie osiągnięcia zakładanego poziomu bezpieczeństwa i ograniczyć ofiary wypadków do zera. Najważniejszą z nich jest poważne przekraczanie prędkości.

Hakan Samuelsson, prezes Volvo Cars powiedział – Volvo zawsze było i zawsze będzie liderem w zakresie bezpieczeństwa. Nasze badania wyraźnie pokazały, jakie problemy uniemożliwiają dzisiaj ograniczenie liczby ofiar wypadków drogowych do zera. Ograniczenie prędkości maksymalnej nie jest lekarstwem na wszystkie zagrożenia związane z bezpieczeństwem, ale jeśli możemy ocalić w ten sposób choćby jedno życie ludzkie – to chcemy to zrobić.

Volvo chce rozpocząć dyskusję na temat zaangażowania producentów samochodów w walkę z poważnymi problemami bezpieczeństwa na drodze, takimi jak przekraczanie prędkości, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, czy błędy za kierownicą związane z rozproszeniem uwagi. Jednocześnie zwracają uwagę, że nowoczesne technologie oraz rozwiązania infrastrukturalne nie wystarczą, by podnieść poziom bezpieczeństwa drogowego, jeśli kierowcy nadal będą drastycznie przekraczać prędkość.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę