Menu


Legendarny Giba zagra w siatkarskiej IBB Polonii Londyn!

Legendarny Giba zagra w siatkarskiej IBB Polonii Londyn!

Kolejna sensacja w siatkarskim świecie właśnie została potwierdzona. Mistrz Olimpijski, Wicemistrz Olimpijski, kilkukrotny Mistrz Świata, wielokrotny złoty medalista Ligi Światowej – Giba, a dokładnie Gilberto Amauri de Godoy Filho, dołącza do IBB Polonii Londyn. Lista jego sukcesów jest długa i nie sposób wymienić wszystkich tytułów jakie zdobył podczas występów w reprezentacji, czy w rozgrywkach klubowych. Teraz będzie miał szansę powalczyć także o Mistrzostwo Anglii. Brazylijczyk w londyńskim klubie, oprócz celów sportowych, ma kilka innych planów do zrealizowania.

Giba do Londynu przeniesie się na początku kwietnia. Dołączy do składu drużyny, by swoje umiejętności na parkiecie zaprezentować podczas meczu zamykającego sezon 2018/19. Widowisko z udziałem brazylijskiego przyjmującego odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia 2019 roku w Crystal Palace National Sports Centre, w którym IBB Polonia Londyn uprzednio rozegrała historyczne spotkanie w CEV Challenge Cup. Transfer kolejnego legendarnego siatkarza do tej drużyny będzie dobrą okazją do promowania dyscypliny i zwiększania jej popularności wśród mieszkańców Wysp Brytyjskich. Bilety na spotkanie, w którym wystąpi światowej klasy przyjmujący są już dostępne online.

– Londyn ma ogromny potencjał jako miasto, a IBB Polonia Londyn ma ogromny potencjał zrobienia czegoś niesamowitego, dzięki ludziom pełnym pasji i miłości do siatkówki. Ja zakończyłem już moją karierę, ale cały czas na sercu leży mi dobro tej dyscypliny. Wracam więc na boisko, bo nasz sport potrzebuje osób, które swoim wizerunkiem mogą przyciągnąć kibiców i sponsorów – potwierdził Giba.

– Mieliśmy już w swoim składzie Mistrza Świata, teraz przyszedł czas na następny krok i transfer Mistrza Olimpijskiego. To kolejny ogromny sukces, że tak utytułowany zawodnik będzie reprezentował nasze barwy. Znany na całym świecie Giba ciągle aktywnie działa na rzecz rozwoju tej pięknej dyscypliny, dlatego wierzymy, że jego obecność w Londynie będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem kibiców oraz mediów a hala w dniu meczu wypełni się po brzegi. Już teraz zachęcamy wszystkich do kibicowania i obejrzenia żywej legendy w akcji. Liczę, że na tym projekcie skorzysta nie tylko klub, ale cała angielska siatkówka – skomentował Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.

– Nie osiadamy na laurach i po raz kolejny chcemy pokazać światu, że nasz cel, jakim jest stworzenie pierwszej profesjonalnej drużyny siatkarskiej na Wyspach, to nie tylko puste słowa, czy idea bez planu. Chcemy, aby informacje o klubie, jego osiągnięciach i całokształcie działań niosły się po świecie, co dzięki współpracy z tak utytułowanym i popularnym sportowcem jest możliwe. Podjęta inicjatywa zapowiada długofalowe działania dążące do zrewolucjonizowania globalnych imprez siatkarskich. Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu Giby i jego roli w zespole kolejni fani sportu dołączą do nas i razem wprowadzimy, pod względem sportowym i organizacyjnym, londyńskie eventy siatkarskie na najwyższy, światowej klasy, poziom – powiedział Jacek Ambroży, właściciel IBB Builders Merchants, sponsora strategicznego klubu.

Brazylijczyka ma swoją rolę do spełnienia nie tylko na parkiecie. Giba, po zakończeniu kariery sportowej aktywnie działa na rzecz rozwoju całej dyscypliny i angażuje się w wiele siatkarskich projektów, m.in. jest członkiem FIVB. Londyńczycy mają świadomość jego wiedzy organizacyjno-sportowej, dlatego skorzystają także z jego bogatego, zbieranego latami know-how. Ponadto, siatkarz został jednym z udziałowców IBB Polonii oraz Ambasadorem akcji crowdfundingowej, która ma na celu profesjonalizację drużyny i stworzenie najlepszych eventów siatkarskich na świecie. Szczegóły całej kampanii dostępne są na stronie klubu. Kibiców zachęca się do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu. Inwestycja w udziały pozwoli być realną i aktywną częścią drużyny z ambicjami oraz wesprzeć jej rozwój, a tym samym zapewnić wzrost poziomu sportowego i lepszą jakość widowisk siatkarskich w Londynie.

Te działania klubu są kolejnym sposobem na zapisanie Londynu na mapie największych siatkarskich imprez świata, tworzenie eventów nowej generacji i dołączenie IBB Polonii do sportowej elity. Londyński klub, chociaż ciągle jest jeszcze na swojej początkowej drodze do popularyzacji i stania się w pełni profesjonalną drużyną sportową, podejmuje działania na szeroką skalę. Uprzednio (w sezonie 2016/17) w barwach londyńczyków występował inny utytułowany zawodnik – Krzysztof Ignaczak. Ponadto, klub wprowadził transmisje meczów w TV oraz internecie.

Giba to urodzony w 1976 roku brazylijski przyjmujący. Jako wielokrotny reprezentant kraju ma na swoim koncie najważniejsze i najbardziej prestiżowe tytuły sportowe. W barwach Brazylii zdobył złoty krążek na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku oraz dwa srebrne medale Igrzysk Olimpijskich (2008, 2012). Jest trzykrotnym Mistrzem Świata oraz wielokrotnym medalistą Ligi Światowej. Nagrodzony został kilkoma statuetkami MVP światowych imprez sportowych, w tym podczas IO w Atenach. Jeden z najpopularniejszych siatkarzy świata.

Czy wiesz, że:
Giba ośmiokrotnie wygrał ze swoją reprezentacją Ligę Światową, 3 razy Mistrzostwa Świata, Puchar Wielkich Mistrzów, 2 razy Puchar świata, a także zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach 2004. Na mistrzostwach świata w Japonii w 2006 z reprezentacją Brazylii zdobył złoty medal. Został również wybrany MVP zawodów. Jako dziecko cierpiał na białaczkę. W 2002 roku w jego organizmie wykryto marihuanę, która od 1992 znajduje się na liście środków dopingujących. W 2006 roku został wybrany sportowcem roku w Brazylii. Jego żoną była rumuńska siatkarka Cristina Pîrv. Ma z nią dwoje dzieci, córkę Nicol i synka Patricka. Obecnie jest związany z Maria Luiza Dautt. 2 sierpnia 2014 ogłosił koniec siatkarskiej kariery.

Sukcesy reprezentacyjne:
mistrzostwo olimpijskie: Gold medal with cup.svg (1x) 2004 (Ateny)
wicemistrzostwo olimpijskie Silver medal with cup.svg (2x) 2008 (Pekin), 2012 (Londyn)
mistrzostwo świata: Gold medal with cup.svg (3) 2002 (Argentyna), 2006 (Japonia), 2010 (Włochy)
puchar świata: Simple gold cup.svg (2x) 2003, 2007
zwycięstwo w lidze światowej: Gold medal with cup.svg (8x) 2001, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2010
srebrny medal ligi światowej: Silver medal with cup.svg (2x) 2002, 2011
mistrzostwo Ameryki Płd: Gold medal with cup.svg (7x) 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005, 2007
brązowy medal igrzysk panamerykańskich (1x) Bronze medal with cup.svg 2003 (Dominikana)
zwycięstwo w igrzyskach panamerykańskich (1x) Gold medal with cup.svg 2007 (Brazylia)

Nagrody indywidualne i wyróżnienia:
igrzyska olimpijskie 2004: MVP
mistrzostwa świata 2006: MVP
puchar świata 2007: MVP
Liga Światowa 2008: najlepszy zagrywający
najlepszy sportowiec w Brazylii: 2006

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę