Menu


Atak dronów powraca. Tym razem nad Heathrow

Atak dronów powraca. Tym razem nad Heathrow shutterstock

Wczoraj nad lotniskiem Heathrow pojawił się dron, przez którego wstrzymano przez godzinę wszystkie loty. To kolejna taka sytuacja w Wielkiej Brytanii. 

Wczoraj nad północnym pasem startowym na lotnisku Heathrow zauważono drona. Jest to kolejna taka sytuacja w Wielkiej Brytanii. Jakiś czas temu podobne problemy miało lotnisko Gatwick. Przez latającego drona, który stanowi zagrożenie dla samolotów, wstrzymano na godzinę wszystkie loty.

Po zgłoszeniu sprawy, na miejscu pojawiła się policja, która otrzymała wsparcie od wojska. Przeprowadzono śledztwo, przeszukano cały obszar wokół lotniska Heathrow, by znaleźć potencjalnych sprawców całego zamieszania. 

Po godzinie od rozpoczęcia działań operacyjnych wznowiono kursy samolotów, zachowując wszystkie środki ostrożności, by uniknąć zagrożenia, szczególnie nad północnym pasem startowym, nad którym latał dron. 

Stuart Cundy, dowódca operacji, podkreślił, że nielegalne używanie dronów na terenie lotniska jest bardzo niebezpieczne i jest traktowane w kategorii przestępstwa. Za czyny można trafić do więzienia nawet na dożywocie. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę