Menu


Ryanair po raz szósty ogłoszony najgorszą linią

Ryanair po raz szósty ogłoszony najgorszą linią shutterstock

Pasażerowie wybrali najgorszą linię lotniczą ubiegłego roku, która obsługuje brytyjski rynek. Szósty raz z rzędu pierwsze miejsce zajęły irlandzkie linie lotnicze Ryanair. 

Przeprowadzono badania „Which?”, w którym respondenci wybrali najgorszą linię lotniczą, działającą na terenie Wielkiej Brytanii. Szósty rok z rzędu bezkonkurencyjny okazał się Ryanair. Lista zarzutów jest bardzo długa.

Klienci irlandzkiej linii lotniczej pamiętają przede wszystkim strajki, które wpłynęły na opóźnione lub nawet anulowane loty. Wymieniają same świadczone usługi, np. słabej jakości i drogie posiłki na pokładach samolotów, a także ukryte koszty, sprawiające, że lot tanim przewoźnikiem nie jest wcale taki tani. Chodzi przede wszystkim o dodatkowe opłaty za bagaż podręczny oraz opłacanie miejsca w samolocie. 

Choć mimo tak negatywnych opinii, pojawiają się te pozytywne, m.in. ze strony Chrisa Tarry’ego, niezależnego konsultanta lotniczego, który uważa, że ludzie i tak będą latać Irlandzkim Ryanairem. 

- Ryanair nadal będzie wybierany przez ogromną liczbę ludzi. Oni otrzymują to, czego oczekują. Linia miała "ciężki rok", ale wciąż generuje "ogromne ilości gotówki" – powiedział w rozmowie z BBC Chris Tarry. 

W przypadku innych linii lotniczych, uplasowały się zdecydowanie dalej od Ryanaira – EasyJet na 11. miejscu, zaś British Airways na 15. pozycji. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę