Menu


Od przyszłego roku wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej

Od przyszłego roku wzrosną ceny biletów komunikacji miejskiej shutterstock

Przemysł kolejowy w Wielkiej Brytanii zapowiada wzrost ceny biletów. Nowe stawki za przejazd będą obowiązywać od 2 stycznia. 

Nowe ceny za bilety kolejowe wzrosną średnio o 3,1% i będą obowiązywać od 2 stycznia, inofmruje Sky News. Jest to duże zaskoczenie dla mieszkańców, ale także i spory wydatek, ponieważ ceny biletów od nowego roku mocno wzrosną.

Dla przykładu, bilet okresowy na trasie Brighton – Londyn będzie droższy o 135 funtów, z Blackburn do Manchester o 58 funtów, zaś Swindon-London Paddington nawet o 270 funtów więcej. Od przyszłego roku, mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą płacić za najdroższe bilety kolejowe w Europie. 

- Nikt nie chce płacić więcej za podróż, szczególnie ze w tym roku wiele osób doświadczyło znacznych zakłóceń na kolei. Pieniądze z opłat są podstawą usprawnień linii kolejowej, których oczekują sami pasażerowie i które ostatecznie przyczyniają się do rozwoju gospodarki. Oznacza to więcej miejsce, dodatkowych usług i lepszych połączeń w całym kraju – tłumaczy Paul Plummer, dyrektor wykonawczy Rail Delivery Group. 

Co ciekawe, zmiany cen biletów następują w momencie, gdy wzrasta niezadowolenie klientów z usług i cen kolei. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę