Menu


IBB Polonia Londyn pokonuje lidera tabeli

IBB Polonia Londyn pokonuje lidera tabeli Fot. sandsphotos.co.uk

Dobra passa IBB Polonii Londyn trwa. Podopieczni Simona Loftusa od początku sezonu nie przegrali żadnego meczu. Również w sobotnim wyjazdowym spotkaniu pokonali lidera tabeli. Mecz z drużyną Essex Blaze zakończył się zwycięstwem londyńczyków 2:3 (30:28; 17:25; 25:17; 21:25; 6:15). Goście powrócili do domu z kolejnymi punktami w tabeli.

– Początek meczu nie należał do udanych. Zaczęliśmy niepewnie i pojawiło się sporo błędów własnych. Jednak gdy realizowaliśmy założenia taktyczne i działał nasz serwis przeciwnik miał sporo problemów. Myślę, że w ostateczności o naszym zwycięstwie przesądziła dobra zagrywka i blok – skomentował Patrik Selep, asystent trenera IBB Polonii Londyn.

W wyjazdowym meczu zawodnicy z Londynu mogli liczyć na wsparcie swoich wiernych fanów. Klub Kibica w zorganizowanej grupie udał się do hali przeciwnika, by zagrzewać do walki swój zespół.

– Wszyscy wyczekiwaliśmy tego spotkania na szczycie tabeli i dzięki uprzejmości sponsora klubu – firmie IBB Builders Merchants – mogliśmy pojechać na mecz zupełnie za darmo. Bardzo się cieszymy, że takie widowisko mogliśmy zobaczyć na żywo w hali. Zawodnicy dostarczyli wszystkim kibicom sporej dawki emocji i spotkanie zawierało wiele zwrotów akcji. Nasza drużyna pokazała chart ducha i pokonała przeciwnika, a my naszym dopingiem staraliśmy się jak najlepiej motywować ich do walki – powiedział Jan Płoszajski, Prezez Klubu Kibica IBB Polonii Londyn.

Po wygranym meczu i powrocie do stolicy nie ma czasu na odpoczynek. Od początku tygodnia zawodnicy skupią się na przygotowaniach do kolejnego spotkania i pracy nad niektórymi elementami gry.

– Ostatnio borykaliśmy się ze sporą liczbą chorób w zespole, co wpływało na frekwencję na treningach. Mam nadzieję, że w najbliższym tygodniu w pełnym składzie będziemy przygotowywać się do zbliżającego się spotkania. W sobotę walczymy o kolejną rundę Pucharu Anglii we własnej hali, dlatego liczymy na wsparcie naszych kibiców – zakończył Patrik Selep.

Kolejne spotkanie IBB Polonii Londyn zostało zaplanowane na sobotę, 10 listopada. W ramach kolejnej rundy Pucharu Anglii podopieczni Simona Loftusa zmierzą się z drużyną Onyx Londyn. Mecz rozegrany zostanie w domowej hali wicemistrza Anglii – Brentford Fountain Leisure Centre. Szczegóły spotkania są dostępne w Internecie.

– Oczywiście nie możemy doczekać się kolejnych meczów, szczególnie tych najbliższych, rozgrywanych w naszej domowej hali. Zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki do towarzyszenia nam i wspierania zawodników podczas ich ligowych i pucharowych występów. Pokażmy innym jak interesującą i emocjonującą dyscypliną jest ten sport i jak miło można spędzić czas kibicując naszym sportowcom – zakończył Prezes Klubu Kibica.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę