Logo
 Wydrukuj tę stronę

KSW 45: The Return to Wembley - wyniki

KSW 45: The Return to Wembley - wyniki kswmma.com

Wyniki gali KSW 45: The Return to Wembley, która odbyła 6 października w londyńskiej hali The SSE Arena. 

Philip de Fries poddał Karola Bedorfa i obronił tytuł wagi ciężkiej.

Drugim mistrzowskim starciem podczas gali KSW 45 w Londynie i jednocześnie walką wieczoru był pojedynek o prymat w królewskiej kategorii wagowej. Philip De Fries, aktualny mistrz zmierzył się w pierwszej obronie tytułu z byłym czempionem, Karolem Bedorfem. 

De Fries od początku dyktował warunki pojedynku. Udanie przenosił starcie do parteru i tam utrzymując pozycję dominującą obijał z góry Karola Bedorfa, który mimo pojedynczych prób poddań nie mógł znaleźć skutecznego sposobu na ucieczkę spod rąk rywala. W końcu, w rundzie drugiej De Fries znalazł sposób na zmuszenie do poddania się Karola Bedorfa i  obronił tym samy pas mistrzowski wagi ciężkiej. 

Oficjalny wynik: Philip de Fries pokonał Karol Bedorf przez poddanie (americana), 4:26, runda 2 

Popek Monster rozbity przez Erko Juna 

Podczas drugiej walki wieczoru w hali The SSE Arena nieobliczalny i elektryzujący publiczność, Popek Monster zmierzył się z młodym i ambitnym Erko Junem. 

Zaskakująco długo trwała walka zawodników, którzy przed starciem zapowiadali szybkie i mocne wymiany stójkowe. Mimo potężnych ciosów, które od czasu do czasu dochodziły celu żaden z fighterów nie zyskiwał bowiem znaczącej przewagi. W drugiej rundzie walka trafiła jednak do parteru, gdzie Erko udanie zdominował rywala  i ciosami na głowę ostatecznie rozbił Popka Monstera. 

Oficjalny wynik: Erko Jun pokonał Popka Monstera przez TKO (ciosy w parterze), 2:08, runda 2 

Michał Materla po efektownym boju odprawił Damiana Janikowskiego. 

W drugim pojedynku pierwszej fazy turnieju wagi średniej gali KSW 45 Michał Materla zmierzył się z wschodzącą gwiazdą polskiego MMA, brązowym medalistą olimpijskim w zapasach, Damianem Janikowskim. 

Brutalnie i mocno rozpoczął pojedynek Damian Janikowski i wyglądało na to, że zdobywa przewagę nad Michałem, ale doświadczenie Materli wzięło jednak góry. Były mistrz przetrwał nawałnicę rywala i we wspaniałym stylu odpowiedział Janikowskiemu. Piękna, mocna i efektowana walka ostatecznie zakończyła się już w pierwszej rundzie po mocnym ciosie Materli, którym posła Janikowskiego na deski. Tam kwestią czasu było już dokończenie dzieła zniszczenia i zakończenie walki. 

Tym samy Materla trafił do finału turnieju wagi średniej, w którym ponownie zmierzy się ze Scottem Askhamem. 

Oficjalny wynik: Michał Materla pokonał Damiana Janikowskiego przez TKO (ciosy), 3:10, runda 1 

Roberto Soldić ponownie mistrzem. Dricus Du Plessis znokautowany! 

Pierwszym bojem mistrzowskim podczas gali KSW 45 był rewanż pomiędzy Dricusem Du Plessisem, mistrzem wagi półśredniej i Roberto Soldiciem, pretendentem do pasa. 

Z dużym respektem podeszli do siebie obaj rywale i bardzo mądrze prowadzili swoja batalię, ale w drugiej odsłonie boju to Soldić zaczął zdobywać przewagę nad mistrzem i rozbijał go potężnymi kopnięciami na korpus i nogi. W trzeciej odsłonie Roberto trafił ciosem, które zachwiał rywalem, po czym systematycznie i spokojnie zaczął dokańczać dzieła zniszczenia. Ostatecznie Dricus w końcu padł na deski, a tytuł mistrzowski wagi półśredniej powrócił na biodra Soldicia. 

Oficjalny wynik: Roberto Soldić pokonał Dricusa Du Plessisa przez TKO (ciosy), 2:33, runda 3 

Scott Askham brutalnie i szybko rozprawił się z Marcinem Wójcikiem 

W pierwszej parze turnieju o prymat w kategorii średniej zmierzyli się z sobą: mocno bijący Marcin Wójcik, dla którego był  to debiut w niższej kategorii wagowej oraz znany i doświadczony angielski fighter, Scott Askham. 

Szybko zakończyła się walka pomiędzy Askhamem i Wójcikiem, bowiem po kilku wymianach stójkowych Anglik trafił Polaka brutalnym kopnięciem na wątrobę, po którym Marcin osunął się na matę. Tam natomiast Scott dokończył dzieła zniszczenia kilkoma celnymi ciosami i tym samy został pierwszym finalistą turnieju kategorii średniej. 

Oficjalny wynik: Scott Askham pokonał Marcina Wójcika przez KO (kopnięcie na korpus i ciosy), 1:37, runda 1. 

Thiago Silva w stójkowej wojnie pokonał Jamesa McSweeneya 

Kartę główną gali KSW 45 otworzyli zawodnicy lubiący dawać mocne i widowiskowe walki.  James McSweeney, były pretendent do mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej KSW zmierzył się z jednym z najbardziej znanych brazylijskich zawodników MMA na świecie, Thiago Silvą. 

Piękną i efektowaną stójkową wojnę zaprezentowali obaj zawodnicy, ale to James McSweeney miał początkowo przewagę i trafiła Silvę potężnymi kopnięciami na głowę. Thiago przetrwał jednak te ataki i w drugiej odsłonie rozpoczął powolną destrukcję swojego rywala, który zakrwawiony i obity wyszedł do trzeciej rundy. W ciągu ostatnich pięciu minut rywale dalej wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami, ale żaden nie zdołał skończyć starcia przed czasem. Sędziowie natomiast zwycięzcą wskazali Thiago Silvę.   

Oficjalny wynik: Thiago Silva pokonał Jamesa McSweeneya jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-27, 30-27).

Wagner Prado błyskawicznie znokautował Łukasza Parobca 

W trzecim starciu gali w The SSE Arenie potężnie bijący Brazylijczyk, Wagner Prado przywitał w organizacji Łukasza Parobca, doświadczonego zawodnika MMA i byłego mistrz świata w kickboxingu. 

Prado nie dał jednak najmniejszych szans swojemu rywalowi, który przyjął walkę w zastępstwie dosłownie tuż przed galą i po kilku wymianach znokautował Łukasza potężnym ciosem sierpowym, tym samy dopisując do swojego rekordu kolejne piękne zwycięstwo. 

Oficjalny wynik:  Wagner Prado pokonał Łukasza Parobca przez KO (prawy sierpowy), 0:40, runda 1.

Starcie Akopa Szostaka z Jamie Sloanem bez rozstrzygnięcia 

Podczas drugiego pojedynku gali KSW 45 w okrągłej klatce KSW spotkało się dwóch debiutujących w organizacji rywali. Oponentem popularnego Akopa Szostaka został doświadczony Anglik, Jamie Sloane. 

Niestety już przy pierwszej wymianie Anglik został przypadkowo trafiony palcem rywala w oko i nie mógł kontynuować pojedynku. Walka ostatecznie nie została więc rozstrzygnięta. 

Oficjalny wynik: No contest. 

Leszek Krakowski wypunktował Alfiego Davisa 

W walce otwarcia gali KSW 45 publiczność zgromadzona The SSE Arenie obejrzała pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy walczącym również podczas pierwszej gali organizacji w Londynie, Leszkiem Krakowskim i debiutującym w KSW, widowiskowo bijącym się Anglikiem, Alfiem Davisem. 

Starcie otwierające wydarzenie okazało się niezwykle ciekawe i rozgrzało publiczność wieloma zwrotami akcji. Anglik starał się utrzymać walkę w stójce, w której miał zdecydowaną przewagę, natomiast Polak szukał swoich szans w klinczu i dominacji parterowej. W trakcie starcia można więc było oglądać mocne wymiany ciosów i kopnięć oraz obalenia i walkę na macie. Bój był jednak wyrównany i ostatecznie zakończył się na kartach sędziowskich, którzy zwycięzcą wskazali Leszka Krakowskiego. 

Oficjalny wynik: Leszek Krakowski pokonał Alfiego Davisa niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 28-29, 29-27). 

Fot. kswmma.com

{gallery}ksw45{/gallery}

Zobacz także:

© Goniec.com