Menu


Ryanair: Płatny bagaż podręczny. Wchodzą zmiany

Ryanair: Płatny bagaż podręczny. Wchodzą zmiany shutterstock

Ryanair zaostrza zasady dotyczące opłat pasażerskich za zabranie dużego bagażu podręcznego do samolotu, aby "przyspieszyć wejście na pokład".

Od 1 listopada pasażerowie będą mogli wziąć do kabiny "małą osobistą torbę", o ile zmieści się ona pod siedzeniem z przodu. Za torbę ważącą do 10 kg – dotychczas darmową, pasażerowie będą musieli zapłacić 6 funtów. Jak podkreślają przedstawiciele Ryanair, wprowadzenie opłaty nie ma na celu „łatwego” zarobku, a przyspieszenie wejścia na pokład. 

Zgodnie z nową polityką tylko 95 pasażerów na lot - około połowa całości - będzie mogła zapłacić za prawo do zabrania dodatkowej torby na pokład. Inni podróżni będą musieli zapłacić od 8 do 10 funtów za torbę, która zostanie wysłana do luku bagażowego. W przypadku dużego bagażu rejestrowanego, cena nie ulegnie zmianie i wciąż będzie wynosić 25 funtów, podaje BBC. 

Obecnie Ryanair umożliwia klientom niewielką osobistą torbę, a pasażerowie, którzy zapłacili za pierwszeństwo wejścia na pokład, mogą zabrać do kabiny również worek o wadze 10 kg.

Jednak od listopada, jeśli pasażerowie pojawią się przy bramce wejściowej z większą niż 20 litrową torbą podręczną, a nie zapłacili za pierwszeństwo wejścia na pokład, ich torba zostanie umieszczona w ładowni za opłatą 25 funtów. 

To już druga w ciągu roku taka zmiana w polityce bagażowej Ryanaira. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę