Menu


Poważne problemy Ryanaira. Cierpią na tym pasażerowie

Poważne problemy Ryanaira. Cierpią na tym pasażerowie shutterstock

W ostatnim czasie głośno o Ryanairze w mediach i na kanałach social media. Pasażerowie narzekają na irlandzkie linie lotnicze, które utrudniają im swobodne i komfortowe podróżowanie. 

Pracownicy irlandzkiej linii lotniczej, a szczególnie piloci rozpoczęli strajki, które wpływają na jakość świadczonych usług przewoźnika. Przez brak wystarczającego personelu, loty masowo są odwoływane. Powoduje to wielkie zamieszanie na lotniskach i irytację podróżujących. 

A skąd się wzięły strajki? Pracownicy Ryanaira odbyli już kilka rozmów ze swoimi przełożonymi, prosząc o polepszenie standardów i warunków pracy. Niestety, negocjacje kończyły się fiaskiem, więc piloci postanowili rozpocząć strajki. Aż 96% pracowników opowiedziało się za rozpoczęciem manifestacji. Odbyło się już ich kilka, a kolejny planowy jest na 6 sierpnia, gdy przedstawiciele irlandzkiej linii lotniczej nie przedstawią satysfakcjonującej oferty. 

Pracownicy domagają się, by wprowadzić zbiór zasad i nowych warunków zatrudnienia, które funkcjonują w innych liniach lotniczych. Uważają, że pracodawca gra specjalnie na czas, zapraszając na kolejne rozmowy i negocjacje, które – według nich – niczego nie zmienią. Choć Ryanair zapewnił, że zgodził się już na większość postulatów strajkujących. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę