Menu


Dzisiaj nie polecisz samolotami Ryanair. Pracownicy rozpoczęli strajk

Dzisiaj nie polecisz samolotami Ryanair. Pracownicy rozpoczęli strajk shutterstock

Blisko 30 lotów odwołał Ryanair. Irlandzcy piloci przewoźnika rozpoczęli strajk. Kolejne mają się odbyć również w Belgii, Portugalii, We Włoszech i Hiszpanii.  

Odwołane zostały kursy między Irlandią i Wielką Brytanią. Jednak kolejne zapowiedziano również w innych krajach europejskich, m.in. Hiszpanii, Portugalii i Belgii. 

W ubiegłym roku podjęto decyzję o strajku. Airline Pilot’s Association wybrało taką formę protest, która ma być sprzeciwem wobec panujących warunków zatrudnienia. Pracownicy mówią otwarcie, że nie odpowiada im obecna sytuacja i żądają wprowadzenia zmian. 

Kolejne 24-godzinne strajki zaplanowane zostały także we Włoszech na 25 lipca, a także 48-godzinne w Hiszpanii, Portugalii i Belgii, które mają mieć miejsce 25 i 26 lipca. 

To nie pierwsza taka sytuacja w firmie Ryanaira. W ubiegłym roku wielu pilotów zrezygnowało z pracy u irlandzkiego przewoźnika, przenosząc się do konkurencyjnych linii lotniczych. Wyrazili w ten sposób swoje niezadowolenie w kwestii traktowania pracowników. W konsekwencji wielu pasażerów nie mogło wyruszyć w zaplanowaną podróż przez odwołane loty. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę