Menu


Reprezentanci Polski wylądowali w Rosji

Reprezentanci Polski wylądowali w Rosji shutterstock

Reprezentacja Polski już w Rosji! Tuż przed godziną 14 czasu polskiego samolot czarterowy z kadrą Adama Nawałki na pokładzie wylądowal w Soczi. To właśnie tam biało-czerwoni przygotowywać się będą do kolejnych spotkań na mundialu. Polacy 19 czerwca zagrają z Senegalem, 24 czerwca w Kazaniu zmierzą się z Kolumbią, a ostatni mecz fazy grupowej rozegrają 28 czerwca w Wołgogradzie.

Położony w centrum Soczi, 200 metrów od wybrzeża Morza Czarnego Hotel Hyatt Regency będzie bazą reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata 2018 w Rosji. – To najlepsza baza, jaką mogliśmy mieć. Selekcjoner Adam Nawalka jest bardzo zadowolony z tego wyboru. Będziemy mieli świetne warunki – zapewnia Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Nowocześnie urządzone, klimatyzowane pokoje z balkonem z widokiem na morze oraz prywatną łazienką z wanną i prysznicem. Świetnie wyposażone SPA, basen i siłownia, przestrzenne sale konferencyjne. W takich warunkach będzie mieszkała reprezentacja Polski podczas mundialu w Rosji. Hotel Hyatt Regency usytuowany jest w samym sercu legendarnego kurortu nad Morzem Czarnym, przy pierwszej linii brzegowej, tuż przy słynnej nadmorskiej promenadzie przy ulicy Primorskaya. Lotnisko w Soczi znajduje się zaledwie 20 kilometrów od hotelu.

– Reprezentacja będzie miała trochę spokoju, ale nie będzie też odizolowana od świata. Na tym nam zależało. W Soczi są wspaniałe warunki do trenowania i samego pobytu. Myślę, że drużyna narodowa będzie się tam czuć znakomicie – mówi Maciej Sawicki.

Kadra będzie trenowała na boiskach Sputnik-Sport Stadium, oddalonych od hotelu o 13 kilometrów. Pokonanie tej trasy zajmuje około 25 minut. Podróże z Soczi do miast, w których biało-czerwoni będą rozgrywali mecze, również nie będą długie. – Sprawdziliśmy wszystkie odległości, na nasze mecze do Kazania, Moskwy i Wołogradu. Najdłuższy lot wyniesie 2 godziny i 10 minut – wylicza sekretarz generalny PZPN.

Soczi już od wielu lat jest jednym z najbardziej popularnych oraz interesujących kierunków turystycznych. Miejscowość nazywana również Rosyjską Riwierą liczy 400 tysięcy mieszkańców i jest najdłuższym miastem w Europie oraz drugim na świecie (linia brzegowa rozciąga się na ponad 145 kilometrów). Od strony północno-wschodniej Soczi otaczają góry kaukaskie. 

Największy i najbardziej popularny rosyjski kurort zyskał jeszcze bardziej na swoim znaczeniu przed czterema laty, gdy odbywały się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W czerwcu do Soczi ponownie zawita sportowa atmosfera. Oprócz Polski swoją bazę pobytową będzie tu miała Brazylia.

Stadion w Soczi został wybudowany specjalnie na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich – odbyła się tam ceremonia otwarcia i zamknięcia. Przed mistrzostwami świata 2018 obiekt został zrekonstruowany i dostosowany do rozgrywania meczów mundialu. Odbędą się na nim cztery spotkania fazy grupowej (Portugalia – Hiszpania, Australia – Peru, Niemcy – Szwecja, Belgia – Panama), jedno spotkanie 1/8 finału i jeden ćwierćfinał

laczynaspilka.pl

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę