Menu


Szykuje się strajk w tym tygodniu. Podróż metrem będzie utrudniona

Szykuje się strajk w tym tygodniu. Podróż metrem będzie utrudniona shutterstock

Już w tę środę odbędzie się strajk londyńskiego metro. Strajkować będą maszyniści linii Jubilee. 

Pasażerowie, którzy codziennie podróżują linią Jubilee będą musieli inaczej zaplanować swoją podróż.  W środę odbędzie się strajk maszynistów. Są oni częścią związku zawodowego The Rail Maritime and Transport Union. 

Ponadto, oprócz strajku, rozpoczynającego się w tym tygodniu, zaplanowali także kolejny, 24-godzinny, który ma się odbyć 14 czerwca. Przez to wystąpią spore opóźnienia na linii District. 

Protesty wynikają z problemów w porozumieniu się pracowników z władzami London Underground. Według poszkodowanych, kierownictwo wprowadza zmiany w rozkładach jazdach bez konsultacji ze swoimi podwładnymi. 

- Związkowcy dołożyli wszelkich starań, aby osiągnąć kompromis z władzami London Underground (LU). Niestety, kierownictwo nie chciało negocjować; nie przedstawiło też żadnego rozwiązania. Piątkowe rozmowy zakończyły się fiaskiem" - podkreślił Mick Cash, sekretarz generalny RMT.

- To oburzające, że władze LU wprowadzają zmiany w rozkładzie bez wcześniejszych konsultacji z pracownikami. Maszyniści skarżą się, że ma to wielki wpływ na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym - dodaje Cash.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę