Menu


Zmiany rozkładu jazdy pociągów Govia Thameslink

Zmiany rozkładu jazdy pociągów Govia Thameslink shutterstock

Od najbliższej niedzieli, tj 20 maja zmieni się rozkład kursowania pociągów Govia Thameslink. Zmienią się także początkowe i końcowe stacje. 

Przedstawiciele Govia Thameslink zapowiadają modernizację ich usług, przez co od nadchodzącej niedzieli będzie obowiązywał nowy rozkład kursów pociągów oraz zmienią się niektóre stacje początkowe i docelowe. Te działania są w ramach programu RailPlan 20/20.

Wzrośnie częstotliwość kursów na trasie między Bedford i stacją St Pancras. Pociągi obsługujące ten odcinek będą również dłuższe – ponad 30% więcej miejsc. A w ciągu każdej godziny będą realizowane dwa ekspresowe połączenia. Podobnie sprawa będzie wyglądać z kursowaniem pociągów z Luton – skład pociągów wydłuży się o 27%, co da dodatkowych 3000 miejsc 

Govia Thameslink wprowadzi nowe połączenie międzymiastowe. Pasażerowie w godzinach szczytu pojadą z East Grinstead przez stacje w Oxted, London Bridge, Blackfriars, Farringdon, City Thameslink i St Pancras International, aż do St Albans, Luton Airport Parkway, Luton i Bedford.

Zostanie zwiększona liczba kursów z Peterborough, Huntingdon i St Neots. Ponadto, pociągi będą miały dodatkowe wagony, zapewniające więcej miejsc dla pasażerów. 

Zaś w pociągach na trasie Cambridge-Londyn, które kursują w porannych godzinach szczytu zwiększy się liczba wagonów aż o 50%, co daje około 3000 dodatkowych miejsc. 

Więcej na temat nadchodzących zmian można przeczytać tutaj. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę