Menu


Pracownicy lotniska Luton będą strajkować

Pracownicy lotniska Luton będą strajkować shutterstock

Obsługa Luton Airport ogłasza strajk. Planuje go podczas Spring Bank Holiday. 

Pasażerowie, którzy planują w okresie zbliżającego się Spring Bank Holiday podróż z lub na lotnisko Luton muszą liczyć się z kłopotami z odprawą, opóźnieniami i kolejkami. Obsługa naziemna Luton Airport planuje strajk. Powodem podjęcia takiej decyzji jest brak porozumienia w kwestii kontraktów „zero hours” oraz wynagrodzeń. 

Strajk ma trwać od 25 maja do 30 maja. Prawdopodobnie strajk w dużym stopniu wpłynie na przebieg obsługi pasażerów, szczególnie w czasie trwania długiego weekendu. Władze lotniska wyrażają swoje zdziwienie i rozczarowanie postępowaniem pracowników, ale podkreślają, że będą dążyć do porozumienia z grupą związkowców Unite. 

- Pracujemy z pracownikami, którzy nie opowiedzieli się za strajkiem, aby złagodzić skutki akcji protestacyjnej. Będziemy również kontynuować próby dalszej dyskusji z Unite dopóki jakiekolwiek tego typu działania zostaną podjęte. Naszych pasażerów o ewentualnych wynikach tych starań będziemy informować za sprawą naszej strony internetowej – można przeczytać w oświadczeniu władz lotniska na portalu „Daily Express”. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę