Menu


Lotnisko London-City ponownie zostało otwarte

Lotnisko London-City ponownie zostało otwarte shutterstock

Wczoraj zamknięto port lotniczy London-City z powodu znalezionej bomby z okresu II wojny światowej. Dziś od wczesnych godzin porannych lotnisko jest ponownie otwarte. 

Przypomnijmy, ładunek wybuchowy z czasów II wojny światowej znaleziono w poniedziałek podczas remontu jednego z doków, położonego blisko pasa startowego. Służby lotniska wprowadziły strefę wykluczenia, przez co całe lotnisko zostało zamknięte. Ewakuowano także mieszkańców pobliskich domów, którym zapewniono tymczasowe zakwaterowanie.  

Nurkowie Royal Navy pracowali przez całą noc, by przesunąć z Tamizy półtora metrową bombę niemiecką. Ostatecznie ładunek wybuchowy został bezpiecznie przeniesiony z tego obszaru. Ma zostać zdetonowana w kontrolnej eksplozji w Shoeburyness. 

Dzisiaj w godzinach porannych lotnisko zostało ponownie otwarte, a edukowani mieszkańcy powrócili do swoich mieszkań. Robert Sinclair, dyrektor generalny portu lotniczego London-City podziękował wszystkim poszkodowanym za cierpliwość i zrozumienie podczas zakłóceń. 

Od września 1940 roku do maja 1941 roku Niemcy zrzucili na Londyn około 24 000 ton materiałów wybuchowych, ale według historyków 10% wszystkich bomb, które spadły, nie wybuchło.

(mk)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę