Menu


Tysiące osób może stracić pracę w Sainsbury’s

Tysiące osób może stracić pracę w Sainsbury’s shutterstock

Stanowiska pracy w sieci sklepów Sainsbury’s są zagrożone. Sieć supermarketów zmienia sposób zarządzania swoimi sklepami w Wielkiej Brytanii, co w praktyce będzie oznaczało masowe zwolnienia

Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim działów menadżerskich – liczba etatów będzie zmniejszona, ale za to pracownicy na tych stanowiskach otrzymają wyższe wynagrodzenie. Osoby, których obejmie restrukturyzacja, same zadecydują, czy rekrutują na stanowisko z wyższą pensją, co wiąże się z dużym ryzykiem, jakim jest utrata pracy, czy też zostają w firmie, ale spadają w hierarchii i obejmują stanowisko na niższym szczeblu – podaje BBC. 

- Proponujemy strukturę zarządzania sklepem, która zapewni najlepsze w swojej klasie przywództwo i w wielu przypadkach, zaoferuje ulepszony pakiet nagród dla nowych ról zarządzania – powiedział Simon Roberts, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej i operacji w firmie Sainsbury’s. 

Decyzje i działania Sainsbury’s uwarunkowane są tym, że firma stara się obniżyć koszty i wprowadza plan zaoszczędzenia 500 mln funtów w ciągu najbliższych trzech lat. Jak sami mówią, są na dobrej drodze, by w tym roku oszczędzić blisko 185 mln funtów. 

Przypomnijmy, że w poniedziałek, sieć sklepów Tesco również zapowiedziała redukcję etatów. 

(mk)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę