Menu


Od stycznia wzrosną ceny biletów kolejowych

Od stycznia wzrosną ceny biletów kolejowych shutterstock

Drugiego stycznia w Wielkiej Brytanii wzrosną ceny biletów kolejowych. Jest to najwyższa podwyżka od pięciu lat.

Już w przyszłym miesiącu średnia cena biletów w Wielkiej Brytanii wzrośnie o 3,4 proc. Jest to najwyższa podwyżka od 2013 roku, kiedy to ceny wzrosły o 3,9 proc. Transport Focus, organ nadzorujący pasażerów i użytkowników dróg w Wielkiej Brytanii zauważa, że ceny biletów windują podczas gdy zarobki ulegają stagnacji lub nawet maleją – informuje Evening Standard. 

– Ta podwyżka cen będzie kolejnym ciosem dla pasażerów, z których wielu nadal doświadcza anulowania połączeń, opóźnień, przeludnienia i złej jakości obsługi – powiedział Alex Hayman, z organizacji Which?  Związki zawodowe podtrzymują taką opinię mówiąc, że jest to „kolejny cios w zęby” dla pasażerów płacących najwyższe ceny w Europie. 

Przedstawiciel Rail Delivery Group zapewnia, że pieniądze z w podwyżek trafią m.in. na utrzymanie pracowników, modernizację kolei i wprowadzanie udogodnień dla pasażerów. Taki argument nie do końca przekonuje związkowców, którzy argumentują, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy jeden na dziewięć pociągów odnotowywał znaczne opóźnienia. 

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę