Menu


Porażka IBB Polonii Londyn na własnym terenie

Porażka IBB Polonii Londyn na własnym terenie Fot. sandsphotos.co.uk

IBB Polonia Londyn we własnej hali – Brentford Fountain Leisure Centre – zmierzyła się z Malory Eagles. Po długim, pełnym zwrotów akcji pojedynku drużyna gospodarzy uległa przyjezdnym 2:3 (20:25; 25:19; 25:23; 18:25; 12:15). 

Obecni Mistrzowie Anglii nie byli w stanie przełamać złej passy, która ostatnio im towarzyszy i dopisali tylko jeden punkt do ligowej tabeli.

– W sobotę graliśmy dobrą siatkówkę. Kończyliśmy dużo ciężkich ataków, ale popełnialiśmy zbyt wiele błędów w innych elementach i pomimo prowadzenia w setach (2:1) nie udało nam się wygrać tego meczu. Pracujemy nad wyeliminowaniem tych błędów, ale to wymaga czasui doświadczenia. Co więcej, tym razem zadanie utrudniał nam były zawodnik IBB Polonii – Mihail Stoev, który bardzo dobrze zaprezentował się po drugiej stronie siatki. – powiedział trener IBB Polonii Londyn, Piotr Graban.

Na pocieszenie po porażce w ostatnim meczu, londyńska drużyna ma też pozytywną wiadomością dla swoich sympatyków. Kilka dni temu ruszyła sprzedaż koszulek meczowych. W tym sezonie IBB Polonia przygotował trzy wersje kolorystyczne. Dodatkowo, po raz kolejny stroje promują historyczne wydarzenie. Logotyp „Niepodległej” upamiętnia 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r. Zamówienia na spersonalizowane T-shirty można składać do 13 grudnia w sklepie internetowym klubu. Oprócz zakupu koszulek, fani siatkówki mogą utożsamić się z drużyną poprzez nabycie udziałów, które niedawno wyemitował klub. Inwestycja daje obopólne korzyści. Jednej ze stron pozwoli zbliżyć się do założonego celu – stworzenia pierwszej profesjonalnej, na wszystkich płaszczyznach, drużyny siatkarskiej na Wyspach Brytyjskich, drugiej natomiast oferuje m.in. szereg możliwości promocyjnych i aktywne uczestnictwo w rozwoju dyscypliny.

Pomimo, że w grudniu obecni Mistrzowie Anglii nie wystąpią już na własnym boisku, będę kontynuować ligową batalię. W bieżącym roku stołeczny klub rozegra jeszcze dwa mecze wyjazdowe. W najbliższą sobotę podopieczni Piotra Grabana zmierzą się z London Lynks. Spotkanie zostanie rozegrane we wschodnim Londynie (University of East London, E16 2RD) o godzinie 17.15. Natomiast 16 grudnia, IBB Polonia ponownie podejmie Malory Eagles. Rewanż będzie ostatnim meczem przed świąteczną przerwą.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę