Menu


Już 300 tys. bezdomnych na ulicach Wielkiej Brytanii

Już 300 tys. bezdomnych na ulicach Wielkiej Brytanii Shutterstock

Już ponad 300 000 osób mieszka na ulicach Wielkiej Brytanii. Liczba ta wzrosła w stosunku do ubiegłego roku o około 13 proc. – alarmuje Independent.

Badania przeprowadzone przez organizację charytatywną Shelter donoszą, że swoje domy straciło 307 tys. mieszkańców Wielkiej Brytanii, czyli tyle, ile wynosi liczba mieszkańców miasta Newcastle. Przedstawiciele fundacji sądzą, że na ulicach może żyć jednak znacznie więcej osób, gdyż dane ujawnione przez rząd mają jedynie charakter fragmentaryczny. 

Częściową winę za rosnącą liczbę bezdomnych ponoszą cięcia w zasiłkach oraz wprowadzenie tzw. Universal Credit, natomiast wyjście z bezdomności utrudnia coraz mniejsza liczba relatywnie tanich mieszkań - informuje Shelter.

Wzrost liczby osób bezdomnych jest szczególnie widoczny w Londynie – w dzielnicy Newham jedna na 25 osób jest bezdomna, w Haringey jedna na 29, w Westminster jedna na 31, a w Enfield jedna na 33 osoby.  Wśród 50 miast najbardziej dotkniętych problemem bezdomności znalazło się również Birmingham, Manchester i Bristol.

Wcześniej Independent ujawnił, że odkąd Konserwatyści w 2010 roku objęli rządy liczba osób żyjących na ulicach wzrosła o 34 proc. Torysi odrzucają jednak te zarzuty zapewniając, że do 2020 roku na na pomoc dla bezdomnych zostanie przeznaczonych około 950 milionów funtów. Spora xzęść z tych funduszy ma zostać przekazana m.in. na budowę mieszkań socjalnych.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę