Menu


Awans IBB Polonii Londyn do kolejnej rundy Pucharu Anglii

Awans IBB Polonii Londyn do kolejnej rundy Pucharu Anglii Fot. sandsphotos.co.uk

Siatkarze IBB Polonii Londyn rozegrali pierwszy mecz wrozgrywkach o Puchar Anglii. Na wyjeździe zmierzyli się z drużyną Sussex United. Brightonokazało się dla nich szczęśliwe. Podopieczni Piotra Grabana pewnie pokonali gospodarzy 0:3(15:25; 18:25; 18:25) i awansowali do kolejnej rundy. Londyńczycy dobrze czuli na terenieprzeciwnika, któremu pomimo zaciętej walki, nie udało się wygrać seta.

 

 

 

- Momentami gra była bardzo zacięta, gdyż gospodarze nie przestraszyli się mistrza Anglii ipróbowali nas ograć. Walczyli o każdą piłkę, za co należą im się ogromne brawa. W tymmeczu skupiliśmy się na sobie i na poprawie swojej gry, aby procentowało to na przyszłość.Założone zadania wykonaliśmy w 80% więc ciągle mamy coś do poprawy. Zrobiliśmy dużykrok w przód, ale do szczytu formy pozostało nam takich kroków jeszcze kilka. Realizujemy jezgodnie z planem. Nie możemy się z tym śpieszyć z uwagi na bardzo młody team i znacznąilość nowych zawodników. - powiedział Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

Kolejna runda Pucharu Anglii odbędzie się w sobotę, 11 listopada. Do Brentford FountainLeisure Centre (domowej hali stołecznego klubu) przyjadą zawodnicy New Forest. Stawkąspotkania będzie awans do ćwierćfinału rozgrywek. Tymczasem londyńską drużynę czekająprzygotowania do kolejnego ligowego spotkania.

- Po bardzo krótkiej przerwie, od poniedziałku znów bierzemy się do roboty. Przed nami meczz Sheffield. Chcemy zagrać dobre spotkanie i dopisać punkty do ligowej tabeli. Zapraszamywszystkich kibiców. Doping i wasze wsparcie będzie nam, podczas tego meczu, dużo bardziejpotrzebne. - dodał Graban.

Najbliższa sobota, 14 października, będzie siatkarskim świętem we wschodnim Londynie,przygotowanym w szczególności dla kibiców. W hali Brentford Fountain Leisure Centre(TW8 0HJ IBB) odbędą się aż dwa mecze Super 8. IBB Polonia, po długiej przerwie, rozegrapierwszy domowy mecz, określany ligowym hitem, ponieważ po drugiej stronie siatki staniewicemistrz Anglii - Sheffield Hallam. Mecz rozpocznie się o 15:00 (GMT). Jako przedsmaktego widowiska, na parkiecie powalczą dwie drużyny kobiet. Polonia SideOut Londyn, ogodzinie 13:00, zagra z Team Durham. Darmowe bilety można znaleźć tutaj. Sobotniewydarzenie ma być także zapowiedzią zmian, które czekają stołeczny klub i angielskąsiatkówkę. Wdrożenie udogodnień i pomysłów jakie panują w profesjonalnych klubachsportowych zwiastuje kolejny krok w kierunku rozwoju tej dyscypliny na wyspach.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę