Menu


51 reprezentantów Polski rusza na podbój Londynu

51 reprezentantów Polski rusza na podbój Londynu Shutterstock

Silna, 51-osobowa reprezentacja Polski z obrońcami tytułów i zdecydowanymi liderami światowych tabel Anitą Włodarczyk oraz Pawłem Fajdkiem na czele wystartuje w zaczynających się już jutro 16. IAAF Mistrzostwach Świata w Londynie.

W składzie polskiej ekipy nie brakuje także innych doświadczonych zawodników, którzy mają na koncie sukcesy na arenie międzynarodowej oraz plasują się na wysokich miejscach w tabelach światowych. Na drugich miejscach w tabelach znajdują się młociarz Wojciech Nowicki, tyczkarz Paweł Wojciechowski oraz żeńska sztafeta 4 x 400 metrów, którą w Londynie wesprze borykająca się w ostatnich tygodniach z urazem Justyna Święty. Wysokie lokaty zajmują także m.in. Kamila Lićwinko, Rafał Augustyn, Malwina Kopron, Piotr Lisek, Sylwester Bednarek, Robert Urbanek oraz Marcin Krukowski.

– Mam nadzieję, że jak wrócę na ten stadion, to będę miała miłe wspomnienia. To jest dla mnie ważne. Na pewno będzie mnóstwo polskich kibiców, bo otrzymuję od nich mnóstwo informacji na mojego fan page'a. Ich obecność też będzie dla mnie wielką motywacją – powiedziała Anita Włodarczyk, przed wylotem do Londynu.

 16. IAAF Mistrzostwa Świata odbywać się będą na Stadionie Olimpijskim w Londynie od 4 do 13 sierpnia 2017.

(źródło: Ambasada RP w Londynie)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę