Menu


Polak mistrzem Wielkiej Brytanii w łucznictwie

Polak mistrzem Wielkiej Brytanii w łucznictwie

W odbywających się drugiego lipca mistrzostwach Wielkiej Brytanii juniorów w łucznictwie, Mikołaj Radosz wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii do lat 12-stu w kategorii Barebow.

W turnieju wzięło udział 281 zawodników z Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej. Strzelając 1009 punktów Mikołaj uzyskał najlepszy wynik ze wszystkich zawodników startujących w kategorii Barebow, we wszystkich grupach wiekowych.

Zawody odbyły się w Lilleshall National Sports and Conferencing Centre i trwały dwa dni. 1 lipca odbył się turniej The Junior World Archery Star, a 2 lipca The Junior National Outdoor Championship, w których to zawodach startował Mikołaj.

Mikołaj swoją pasję odziedziczył po rodzicach – obydwoje od lat strzelają do tarczy, a dodatkowo tata chłopca jest trenerem łucznictwa. 8-latek trenuje dopiero od dwóch lat, ale ma koncie wiele sukcesów, m.in. tytuł Junior Master Bowmen. Mikołaj do sportu podchodzi bardzo poważnie i stara się uczestniczyć w treningach średnio trzy razy w tygodniu.

       

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę