Menu


Mistrz ligi potwierdził swoją klasę

Mistrz ligi potwierdził swoją klasę Shutterstock

Za nami ostatnia runda spotkań o mistrzostwo Polskiej Ligi Piątek Piłkarskich „Sami Swoi” w Londynie. Na zakończenie rozgrywek nowy mistrz ligi udowodnił, że tegoroczny sukces nie jest dziełem przypadku.

Kilkuletnia supremacja FC Cobalt została przełamana i wszystko wskazuje na to, że czeka nas w rozgrywkach nowa era. Poziom rozgrywek się wyrównuje, coraz więcej ekip prezentuje wysoki poziom. W tym roku na wyżyny umiejętności wspięli się futboliści White Wings Seniors, którzy mistrzowski tytuł zapewnili sobie już wcześniej, a w minioną niedzielę tylko potwierdzili klasę, wygrywając z Ziomalami 4:2. To było niezwykle ciekawe widowisko, bo rywal mistrza walczył o brązowy medal. Spotkanie prowadziło aż dwóch sędziów, którzy pokazali dziesięć żółtych i dwie czerwone kartki. Ustępujący mistrz – FC Cobalt – tym razem na boisku się nie pojawił, oddając swój mecz z The 12 Team walkowerem. To oznacza, iż tytuł wicemistrzowski wędruje do „dwunastki”.

W grupie spadkowej Joga Bonito wygrała z Power Rangers 5:2, żegnając się jednocześnie ze swoim bramkarzem. Rafał Nowak rozegrał bowiem ostatni mecz w londyńskiej lidze. 

Na drugoligowych boiskach Wima Team, choć przegrywała już z Mazury Team 0:2, ostatecznie podzieliła się z rywalem punktami, dzięki czemu utrzymała upragnione trzecie miejsce. Ciekawie było również w drugim spotkaniu (KS04 Ark – PMBC). Obie ekipy zaprezentowały otwarty futbol, dzięki czemu oglądaliśmy wiele bramkowych okazji. Mimo to padły tylko trzy bramki, bowiem napastnicy obu ekip mieli tego dnia rozregulowane celowniki.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę