Menu


2 tys. funtów dla właścicieli diesla?

2 tys. funtów dla właścicieli diesla? Shutterstock

Właściciele samochodów z silnikiem diesla mogą otrzymać od brytyjskiego rządu dofinansowanie w wysokości od 1000 do 2000 funtów. Ma to być kolejny element walki z zanieczyszczonym powietrzem.

Kierowcy, którzy zdecydują się na zastąpienie szkodliwych dla powietrza samochodów z silnikiem diesla bardziej ekologicznymi autami mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet 2000 funtów. Rządowe wsparcie ma dotyczyć najstarszych samochodów, produkujących największą ilość spalin. Plan, którego szczegóły mają zostać ogłoszone w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie będzie dotyczył kierowców o niskich dochodach oraz właścicieli dieslów zamieszkujących tereny Wielkiej Brytanii o najwyższym poziomie zanieczyszczeń – informuje BBC.

Według danych, po brytyjskich drogach jeżdżą prawie dwa miliony samochodów z silnikiem diesla w wieku powyżej 12 lat. Europejska Agencja Ochrony Środowiska stwierdziła, że w 2013 roku w Wielkiej Brytanii było blisko 12 000 przedwczesnych zgonów związanych z dwutlenkiem azotu znajdującym się w powietrzu. Pod tym względem Zjednoczone Królestwo wyprzedzają jedynie Włochy.

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę