Menu


Polonia Londyn dopisuje punkt do ligowej tabeli

Polonia Londyn dopisuje punkt do ligowej tabeli Monika Jakubowska

W minionej kolejce ligi angielskiej – Super 8 zmierzyły się dwa zespoły z czołówki tabeli. Polonia Londyn we własnej hali podjęła drużynę z Newcastle. Po pięciosetowym pojedynku mecz zakończył się wygraną Team Northumbria 2:3 (25:16, 25:13, 18:25, 27:29, 15:17).

– Jestem zadowolony z wysokiego poziomu gry naszej drużyny, ale już nie do końca z wyniku. Szkoda, że nie zakończyliśmy meczu w trzech setach.  Obie drużyny grały bardzo ładną siatkówkę, ale ostatecznie to przeciwnikowi dopisało szczęście. Pokazaliśmy, że bez naszych dwóch środkowych i jednego rozgrywającego potrafimy dorównać, a momentami nawet być lepsi od Northumbri.b Spotkanie na pewno zapewniło sporo emocji kibicom – skomentował Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

– Po Pucharze CEV Challenge zdarzyło się kilka urazów w drużynie, nie trenujemy i nie gramy w pełnym składzie, a to się odbija na wyniku. O ostatecznym rezultacie sobotniego spotkania zadecydowały detale – powiedział Bartosz Kisielewicz, rozgrywający IBB Polonii Londyn.

Na podopiecznych Piotra Grabana czeka kolejny tydzień ciężkiej pracy na treningach ze względu na powracające rozgrywki pucharowe. W sobotę 25 lutego IBB Polonia na własnym terenie zmierzy się z siatkarzami Wessex. Stawką spotkania będzie awans do finału Pucharu Anglii.

– Teraz koncentrujemy się na pojedynku z Wessex. W tym tygodniu powinniśmy trenować już niemal w komplecie, więc liczę na dobry występ moich zawodników i awans do finału Pucharu Anglii – dodał Piotr Graban.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę