Menu


Brytyjczycy wybrali ulubione sklepy

Brytyjczycy wybrali ulubione sklepy Shutterstock

Portal Which? zapytał konsumentów o to, w jakim sklepie najbardziej lubią robić zakupy. W czołówce uplasował się Waitrose, Iceland i Marks & Spencer. Asda dopiero na dziewiątym miejscu.

Ankieta dotyczyła zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych. Waitrose znalazł się na pierwszym miejscu po raz trzeci z rzędu w kategorii sklepów stacjonarnych, natomiast najlepszym sklepem online okazał się Iclenad – informuje Evening Standard.

W badaniu wzięło udział ponad 7,000 konsumentów, którzy mieli opowiedzieć o swoich doświadczeniach podczas robieniach zakupów w ostatnich sześciu miesiącach. Klienci mieli ocenić m.in. wygląd sklepu, jakość i świeżość produktów oraz łatwość znalezienia danego towaru. W ankiecie dotyczącej sklepów online konsumenci mieli ocenić mi.in stosunek jakości do ceny, a także poziom usług kierowców dowożących zakupy.

– Dla klientów najważniejszy okazał się być stosunek jakości produktów do ich ceny. Wygląd sklepów, jakość i dostępność towarów muszą przejść długą drogę, by w pełni usatysfakcjonować konsumentów – mówi  Richard Headland, redaktor Which?.

Waitrose zdeklasował swoich konkurentów w kategorii jakości obsługi załogi, która okazała się być najbardziej pomocna spośród wszystkich sklepów. Market również nie miał sobie równych jeśli o chodzi o łatwość dotarcia do poszczególnych produktów.

Najlepsze sklepy stacjonarne wg rankingu Which?
1. Waitrose
2. Marks & Spencer
3. Aldi
3. Lid
5. Morrisons
6. Iceland
7. Sainsbury's
8. Tesco
9. Asda

(at)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę