Menu


Sheffield Hallam przerywa ligową serię zwycięstw IBB Polonii Londyn

Sheffield Hallam przerywa ligową serię zwycięstw IBB Polonii Londyn Sandsphotos.co.uk

Harmonogram rozgrywek IBB Polonii Londyn na początku tego roku jest bardzo napięty. Po świąteczno-noworocznej przerwie podopieczni Piotra Grabana rozegrali kilka wymagających spotkań, w tym 1/8 Pucharu CEV Challenge, a odbyty w sobotę, 11 lutego mecz na parkiecie rodzimej ligi nie okazał się dla nich szczęśliwy.

Na wyjeździe klub z zachodniego Londynu uległ drużynie Sheffield Hallam 3:0 (25:22, 25:23, 25:16). Nie zdołał pokonać przeciwników z czołówki tabeli, którzy przerwali, trwającą od meczu w Newcastle (Tam Northumbria, 23 października wygrała u siebie 3:1),  zwycięską passę IBB Polonii w ligowych rozgrywkach. Tym samym siatkarze ze stolicy Anglii powrócili do siebie bez kolejnych punktów.

– Tak się zazwyczaj zdarza. Ostrzegałem zawodników i Klub, że po ciężkich meczach, które rozegraliśmy w ostatnich trzech tygodniach – Puchar CEV, ligowe spotkania i kolejna runda Pucharu Anglii – przyjdzie spadek motywacji i osłabienie fizyczne. Sobotniego spotkania nie możemy na pewno zaliczyć do udanych. Mieliśmy lekkie problemy kadrowe i przegraliśmy 0-3 na wyjeździe. Na szczęście wypracowaliśmy dużą przewagę nad trzecim zespołem w lidze i możemy spokojnie skupić się na Pucharze Anglii czy też play offach, a to duży plus – zaznaczył Piotr Graban, trener IBB Polonii Londyn.

Intensywny okres dla londyńskiej drużyny wcale się nie kończy. W sobotę, 18 lutego siatkarze ze stolicy Anglii zmierzą się, w rewanżowym spotkaniu, z ekipą z Newcastle – Team Northumbria.

– Do meczu z Northumbrią podchodzimy, jak zwykle, bojowo – dodał Piotr Graban. – Trochę dali nam się we znaki w wyjazdowym spotkaniu, więc postaramy się to wyrównać we własnej hali. Będziemy też chcieli pokazać, że przegrana z Sheffield to wypadek przy pracy. Dlatego zapowiada się emocjonujące spotkanie, pełne dobrych akcji. Zachęcam wszystkich kibiców do przybycia i wspierania naszej drużyny. Jest to dla nas bardzo ważne. Możemy obiecać, że przygotujemy się do tego meczu w 100-proc. i zrobimy wszystko, aby wygrać to domowe spotkanie. Zapraszamy.

Mecz zostanie rozegrany w hali Brentford Fountain Leisure Centre (TW8 0HJ). Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Bilety można nabyć za pośrednictwem polonia.eventbrite.co.uk.

(ibb)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę