Menu


CEV Challenge Cup – siatkówka, jakiej Londyn nie widział

CEV Challenge Cup – siatkówka, jakiej Londyn nie widział Paweł Piotrowski

Już za niecały miesiąc oczy siatkarskiego świata zostaną zwrócone na Londyn. W środę 1 lutego w Narodowym Centrum Sportowym Crystal Palace odbędzie się historyczny, niespotykany dotąd w Anglii mecz 1/8 Pucharu CEV Challenge. IBB Polonia Londyn zmierzy się z holenderskim Draisma Dynamo Apeldoorn.

Klub z Wysp Brytyjskich w spektakularny sposób awansował do tej fazy rozgrywek. W poprzedniej rundzie w bełchatowskiej hali, podczas domowego spotkania, pokonał węgierską drużynę FINO Kaposvar SE 3:1 (25:17, 25:22, 19:25, 25:19), złoty set: 15:10.

– Nie licząc Igrzysk Olimpijskich w 2012 r., nadchodzący mecz będzie największym siatkarskim wydarzeniem w Anglii. Europejski poziom można było jeszcze obejrzeć w 2015 roku, kiedy odbyły się mecze w ramach London Legacy Volleyball Cup, którego byliśmy gospodarzem, jednak nie był to oficjalny turniej CEV. Przed IBB Polonią żadna angielska drużyna nie wygrała meczu w Pucharze Challenge. Dlatego myślę, że odbywająca się tutaj kolejna faza rozgrywek zainteresuje szerokie grono kibiców oraz wzbudzi ciekawość mediów. Żaden poważny fan siatkówki nie może przegapić tego wydarzenia – skomentował Chris Hykiel, dyrektor sportowy IBB Polonii Londyn.

Za sprawą IBB Polonii Londyn na siatkarskiej mapie świata pojawia się kolejny punkt. Jest to wielkie, historyczne wydarzenie nie tylko dla tej dyscypliny, ale całego sportu w Anglii.

Mecz 1/8 Pucharu Challenge rozpocznie się o godzinie 19:00 GMT.

Bilety są już dostępne do nabycia przez stronę internetową: polonia.eventbrite.co.uk.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę