Menu


Bartosz Kowalczyk: Wchodzimy na wyższy poziom

Bartosz Kowalczyk: Wchodzimy na wyższy poziom

Rozmowa z Bartłomiejem Kowalczykiem, dyrektorem Polish Business Link

Jakie widzi pan różnice między dzisiejszym Kongresem a jego poprzednimi edycjami?
– Przede wszystkim inne środowisko. W związku z Brexitem pojawiło się wiele niepewności biznesowych. Ludzie przyszli tutaj między innymi z tego powodu – szukając odpowiedzi czego mogą się spodziewać. Dodatkowo zmieniliśmy trochę format Kongresu. Doszły „elevator pitch”, czyli krótkie wystąpienia, których celem jest możliwość przedstawienia swojego biznesu, zaprezentowania się.

Jak dzisiejsze wystąpienia i wszystkie eksperckie rady mogą pomóc polskim przedsiębiorcom?
– Musimy mieć świadomość, że wszyscy uczestnicy Kongresu to praktykanci biznesowi, posiadający już praktyczną wiedzę na temat funkcjonowania firmy. Można ją jednak tutaj rozwijać i zyskać jeszcze wyższy poziom. Tematy podjęte przez ekspertów mają dosyć szeroki zasięg, od wypowiedzi na temat budowania marki do internacjonalizacji. Warto bowiem zauważyć, że zakładając firmy na Wyspach można polski biznes sprzedawać jako brytyjski, co jest znaczące na arenie międzynarodowej.

Organizuje pan taki Kongres już po raz trzeci. Czy sam korzysta pan z rad, które można tutaj usłyszeć?
– Oczywiście. Oprócz działalności w Polish Business Link zajmuję się marketingiem konsultingowym – pojawiły się tutaj pomysły, z których skorzystam. Na przykład wirtualne biuro i sekretarka wydają mi się ciekawym zamysłem. Nawet gdy nie ma nas na miejscu, klient może zostawić wiadomość. Najważniejsze to zrozumieć, że nie prowadzimy biznesu ze samym sobą. 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę