Menu


Nowy potwór z Loch Ness?

  • Napisane przez 
  • 1 komentarz

Pewien internauta, przeglądając mapy Google, zauważył w jednym z doków w Liverpoolu zastanawiający obiekt. Większy od niektórych łodzi stwór może być rekinem... ale nie musi.

Obiekt przypomina kształtem rybę albo pływającego ssaka i niewykluczone, że jest to rekin. Tak w każdym razie twierdzi większość osób, które komentują to niezwykłe znalezisko.

Fragment mapy z zaznaczonym tajemniczym stworem można było zobaczyć w wielu brytyjskich mediach. Analizowano je m.in. na antenie BBC i na łamach „Daily Mail”. 

Jeden z dziennikarzy komentujących zdjęcie wyraził zaniepokojenie, że tajemniczy stwór może wywołać panikę, bowiem w doku Albert na rzece Mersey, gdzie go zauważono, funkcjonuje kąpielisko. Jednak na razie nie ma takiego ryzyka, bo zapędy amatorów wodnych atrakcji skutecznie chłodzą niskie zimowe temperatury.

Cytowany przez „DM” biolog morza Tim Cornwell twierdzi, że zaobserwowany obiekt może być przedstawicielem gatunku rekinów olbrzymich, które osiągają długość do 10 m. Skąd jednak rekin w rzece? Biolog sądzi, że może to być stary osobnik poszukujący spokojnego miejsca, w którym mógłby złożyć swoje kości. Zdarzało się już, że te ryby podróżowały w górę rzek.

Póki co dysponujemy jednak tylko wirtualnym dowodem na istnienie liverpoolskiego „rekina” i trudno orzec czym jest niezidentyfikowany obiekt pływający. Na razie jego historia bardzo przypomina opowieści o potworze z Loch Ness. Czekamy z niecierpliwością na wyniki obserwacji prowadzonych na miejscu.

tt 

foto: Google map 

1 komentarz

  • jmny
    jmny poniedziałek, 20, grudzień 2010 12:55 Link do komentarza

    No i masz, dowiedzialem sie czegos nowego...

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę