Menu


Coraz więcej osób przeprowadza się do Polski

  • Napisane przez  Goniec.com
  • 1 komentarz
Coraz więcej osób przeprowadza się do Polski Shutterstock

Oto tylko niektóre wnioski z raportu:

Zaobserwowano widoczny trend w przeprowadzkach: coraz więcej osób przeprowadza się z zagranicy do Polski. Jeszcze w roku 2011 większość udawała się w przeciwnym kierunku, a przeprowadzek za granicę było o 26% więcej niż powrotów do Polski. W latach 2012-2013 sytuacja uległa odwróceniu, przewaga przeprowadzek do Polski wynosiła 18%, a  w 2014 aż 74%.

W obrębie kraju najczęściej Polacy przeprowadzają się z dużego miasta (lub do dużego miasta),
z mieszkania jedno- lub dwupokojowego. Zabierają ze sobą około 200-300kg rzeczy i najczęściej zamawiają kompleksową usługę (z rozładunkiem i załadunkiem). Przeprowadzając się zabierają sofę, szafę, stół, komodę oraz lodówkę.

Polacy najchętniej wyprowadzają się z województw: mazowieckiego, małopolskiego i dolnośląskiego. Bilans ujemny zaobserwować można w województwach mazowieckim, wielkopolskim, śląskim, lubuskim. Oznacza to, że liczba przeprowadzek z tych województw przewyższa liczbę przeprowadzek do nich. Bilans dodatni dotyczy natomiast województw pomorskiego, lubelskiego, małopolskiego, podlaskiego – więcej osób przenosi się do nich, niż je opuszcza.

U 48% ankietowanych decyzja o przeprowadzce wynikała z przyczyn osobistych. Dla 40% przyczyny wiązały się z pracą. Powody pozostałych przeprowadzek dotyczyły np. zmiany mieszkania na wygodniejsze czy kupna własnego lokalu.

Clicktrans.pl jest największym serwisem aukcji transportowych w Polsce, działającym od 2010 roku. Idea serwisu polega na połączeniu osób szukających transportu dużych przedmiotów z przewoźnikami jadącymi w tym samym kierunku.

1 komentarz

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę