Menu


Debiut z metaforą w roli głównej

Debiut z metaforą w roli głównej

 „Opowieści z pogranicza” to debiutancki zbiór opowiadań Joanny Piłatowicz – coach’a, tancerki, choreografki kobiety z rozległymi zainteresowaniami artystycznymi.

Powstał w wyniku zainteresowania autorki filozofią, multikulturowością, tym, jak nasze myślenie i otoczenie wpływa na różne dziedziny życia: pracę, związki, sztukę. Opowiadania łączy jedynie element fantastyki wpleciony w fabułę każdego z nich. Pierwsze opowiada o historii Ciężarówki, która posiada wolną wolę, mówi i rozumie, cierpi jednak na nietypowe uzależnienie: niekontrolowane przyspieszanie i uderzanie w drzewa. Choć wie, że to nie jest dobre, nie potrafi zerwać z nałogiem. Potrzebuje w tym celu nietypowego leczenia i nietypowego opiekuna, który będzie ratował ją z opresji.

„Anioły” to historia trzech postaci – Cecylii i jej dwóch opiekunów – pretendentów do zostania pełnoprawnymi aniołami. Szukają oni odpowiedzi na pytania egzystencjalno-filozoficzne, które wraz z rozwojem akcji coraz częściej zaprzątają ich myśli.

„Nosorożec i wróżka” to metafora na związek partnerski, pozornie niedopasowany. To krótkie opowiadanie przedstawia dwa światy spotykające się razem i próbujące razem ze sobą żyć. Co wyniknie z takiego połączenia?

Tytuł: „Opowieści z pogranicza”
Wydawnictwo:
Psychokok

Więcej informacji: www.ifnotdance.com oraz na Facebooku autorki

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę