Menu


Dunkierka – najbardziej kolorowy karnawał we Francji

Dunkierka – najbardziej kolorowy karnawał we Francji
Karnawał, który odbywa się od połowy stycznia do ostatnich dni marca, ma swój własny charakter oraz zasady. Tradycją zabaw w Dunkierce jest to, że każdy bierze w nich udział – nie tylko mieszkańcy miasta, ale też goście z zagranicy.

– Kluczową rzeczą w karnawale jest przyjacielskie nastawienie. Każdy jest mile widziany, a wiele domów stosuje zasadę „otwartych drzwi”. Oznacza to, że każdy może wziąć udział w zabawie – mówi Jakub Górski z DFDS Seaways. – Trzeba oczywiście pamiętać o specjalnym przebraniu, które można wypożyczyć na miejscu, w Dunkierce – dodaje.

– To jedna z najmniej znanych tego typu imprez w Europie. Mniej znanych to nie znaczy, że nie wartych uwagi. Przez kilka zimowych tygodni Dunkierka tętni życiem w rytm gorącej muzyki oraz kolorowych parad, które są organizowane na ulicach miasta. To doskonała zabawa dla całej rodziny – zachęca J. Górski.

Z okazji karnawału w Dunkierce linie promowe DFDS Seaways przygotowały specjalną ofertę. 20% zniżki na wszystkie rejsy do 31 marca włącznie. Kod zniżkowy EPCARNIVAL należy podać podczas rezerwacji biletu. Szczegóły oferty na stronie www.dfdsseaways.pl/oferty-specjalne.

 

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę