Menu

Brexit wiadomości - Settled Status, wyjście UK z UE

Brexit: Po czterech latach i sześciu miesiącach dochodzi do porozumienia

Wielka Brytania i UE w końcu osiągnęły porozumienie w sprawie umowy handlowej dotyczącej brexitu po latach sporów. Posunięcie to ma miejsce zaledwie kilka dni przed zakończeniem okresu przejściowego 31 grudnia i oznacza uniknięcie „koszmarnego” scenariusza, przed którym ostrzegały niezliczone firmy i eksperci.

Czytaj dalej...

Brexit: Wysyłanie paczek po Nowym Roku. Przygotuj się na trudności

Wielka Brytania kończy funkcjonowanie w okresie przejściowym w ramach Unii Europejskiej. Wiele osób zastanawia się jak będzie wyglądało wysyłanie paczek do i z Polski. Portal przesylarka.pl, przyznaje, bez względu na fakt, czy zostanie podpisana umowa między UE a UK, w transporcie paczek do Anglii pojawią się utrudnienia. I dodaje, chcesz wysłać paczki do Anglii lub do Polski? Nie zwlekaj - nadaj je jak najszybciej, aby uniknąć kontroli i opłat celnych.

Czytaj dalej...

Boris Johnson: Istniej duże prawdopodobieństwo, że nie zawrzemy porozumienia handlowego z UE

Boris Johnson ostrzegł, że istnieje „duże prawdopodobieństwo”, że Wielka Brytania nie zawrze porozumienia handlowego z UE po brexicie. Premier powiedział, że „teraz jest czas”, aby firmy i opinia publiczna przygotowały się na taki wynik - lub „australijskie stosunki”, jak to ujął.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS