MenuDowód zaszczepienia dostępny już w aplikacji NHS

Dowód zaszczepienia dostępny już w aplikacji NHS

Paszporty szczepionek przeciw Covid zostały skutecznie wprowadzone dla użytkowników aplikacji NHS w Anglii poprzez zmianę funkcji aplikacji.

Dowód statusu szczepienia był wcześniej dostępny za pośrednictwem aplikacji, ale można go było wykorzystać tylko podczas podróży do innych krajów lub niektórych wydarzeń, takich jak mecze Euro 2020 na Wembley, w ramach rządowych prób. Aplikacja zawiera teraz sekcję „krajową”, która pokazuje „NHS Covid Pass”, z której można korzystać w uczestniczących miejscach. Staje się dostępny po zarejestrowaniu dwóch szczepień w dokumentacji medycznej danej osoby.

Po raz pierwszy dostępna jest powszechna forma certyfikacji, którą można wykorzystać praktycznie wszędzie, gdzie wymaga się zaszczepienia klientów. Wcześniej firmy były już w stanie zaakceptować inne sposoby udowodnienia statusu szczepień, aby uzyskać dostęp do ich usług, a także dowód niedawnego wyzdrowienia z potwierdzonej infekcji Covid-19 lub niedawnego negatywnego testu na Covid. (Źródło: metro.co.uk) 

Ostatnio zmienianypiątek, 30 lipiec 2021 08:28
Powrót na górę