Logo
 Wydrukuj tę stronę

Zasady podróżowania ze zwierzakiem w 2021 roku. Są zmiany!

Zasady podróżowania ze zwierzakiem w 2021 roku. Są zmiany!

Jeśli planujesz podróż do UE ze swoim zwierzakiem - kotem, fretką lub psem, w tym psami asystującymi - musisz przygotować się na nowe przepisy. 

Wielka Brytania opuściła UE, co oznacza, że ​​od 1 stycznia 2021 r. nie będzie można użyć dotychczasowego paszportu zwierzęcia, aby wjechać do UE. Aby upewnić się, że zwierzę będzie mogło podróżować z Wielkiej Brytanii do UE od 1 stycznia 2021 r., Powinieneś skontaktować się ze swoim weterynarzem co najmniej CZTERY miesiące przed podróżą, aby uzyskać najnowsze porady. W okresie przejściowym właściciele zwierząt domowych mogli nadal podróżować ze swoimi zwierzętami, korzystając z paszportu dla zwierząt . Rząd Wielkiej Brytanii współpracuje z Komisją Europejską, aby zapewnić podobne ustalenia dotyczące podróży zwierząt domowych w przyszłym roku. Christine Middlemiss, Chief Veterinary Officer w Wielkiej Brytanii, powiedziała: „Nadal pozostajemy w kontakcie z weterynarzami w celu zwrócenia uwagi na ten problem i oczekują, że właściciele zwierząt domowych skonsultują się z nimi i zaplanują z wyprzedzeniem. Właściciele zwierząt mogą również być na bieżąco z najnowszymi poradami na temat gov.uk lub wyszukując „podróż dla zwierząt”.

W obecnym stanie rzeczy możesz NIE być w stanie podróżować ze swoim zwierzakiem do UE po 1 stycznia 2021 r., Jeśli nie wykonałeś następujących czynności:

Musisz mieć wszczepiony mikroczip swojemu psu, kotu lub fretce .
Zaszczep swojego psa, kota lub fretkę przeciwko wściekliźnie - Twoje zwierzę musi mieć co najmniej 12 tygodni, zanim będzie można je zaszczepić.
Twoje zwierzę musi otrzymać próbkę krwi co najmniej 30 dni po pierwszym szczepieniu przeciwko wściekliźnie (z bieżącej serii szczepień). Twój weterynarz może zalecić szczepienie przypominające przeciwko wściekliźnie przed tym testem.
Próbka krwi Twojego zwierzęcia zostanie wysłana do laboratorium badań krwi zatwierdzonego przez UE.
Odczekaj trzy miesiące od daty pobrania próbki krwi, zanim będziesz mógł podróżować.
Weterynarz musi przekazać kopię wyników badań i wpisać dzień pobrania krwi w świadectwie zdrowia zwierząt (AHC).

Od 1 stycznia 2021 r. nie będzie żadnych zmian w obecnych przygotowaniach zdrowotnych dla zwierząt domowych wjeżdżających do Wielkiej Brytanii z UE. Dokumenty i mikroczip Twojego zwierzaka zostaną sprawdzone przy wjeździe do Wielkiej Brytanii z UE. Więcej informacji na temat podróży zwierząt domowych do Irlandii Północnej można uzyskać w Departamencie Rolnictwa, Środowiska i Spraw Wiejskich Irlandii Północnej. (Źródło: express.co.uk)

Zobacz także:

© Goniec.com