MenuPo brexicie PlayStation kupimy taniej

  • Napisane przez  goniec.com
Po brexicie PlayStation kupimy taniej

Boris Johnson przygotowuje się do podpisania ambitnej umowy handlowej z Japonią. Ma ona zacząć działać kilka tygodni po brexicie. 

Rozmowy, które rozpoczęły się 8 czerwca, odbywały się codziennie, a dziś miały doprowadzić do ​​„znaczącego przełomu”. Negocjacje są na „zaawansowanym etapie” i obie strony uważają, że zostaną zakończone do września. Sekretarz ds. Handlu międzynarodowego Liz Truss obiecała wcześniej, że Wielka Brytania pracuje nad zawarciem „kompleksowej” umowy handlowej w sprawie brexitu z Japonią, która wykracza poza dotychczasową umowę z blokiem brukselskim. Będzie ona oparta na aktualnej umowie o wolnym handlu między UE a Japonią (FTA), ale rząd B. Johnsona ma nadzieję na dodatkowe korzyści, zwłaszcza w zakresie technologii cyfrowych i danych. Oczekuje się, że współpraca spowoduje obniżenie kosztów japońskiej technologii, takiej jak PlayStation, i oczekuje się, że Wielka Brytania będzie sprzedawać tam więcej luksusowych samochodów.

Umowa o wolnym handlu może zwiększyć przepływy handlowe między Wielką Brytanią a Tokio o 15,2 miliarda funtów, zwiększając brytyjską gospodarkę o 1,5 miliarda funtów, według analizy rządowej. Wielka Brytania dąży do umów handlowych z innymi krajami i ustanawia własny system sankcji, a wcześniej nalegała, aby nie musieć podpisywać się pod standardami bloku. Departament Handlu Międzynarodowego potraktował priorytetowo umowy z Japonią, UE, USA, Australią i Nową Zelandią. (Źródło: expres.co.uk). 

Powrót na górę