MenuBoris Johnson: "Nie będzie przedłużenia okresu przejściowego"

  • Napisane przez  polskieradio24.pl, PAP, gazeta.pl
Boris Johnson: "Nie będzie przedłużenia okresu przejściowego"

Premier Wielkiej Brytanii podczas wideokonferencji z przewodniczącym instytucji Unii Europejskiej oznajmił stanowczo, że Londyn nie będzie wnioskował o przedłużenie okresu przejściowego po brexicie.

Boris Johnson rozmawiał z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles'em Michelem, przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen oraz szefem Parlamentu Europejskiego Davidem Sassolim o postępach w negocjacjach dotyczących przyszłych stosunków między UE i Zjednoczonym Królestwem.

- Strony odnotowały decyzję Zjednoczonego Królestwa o tym, że nie będzie ono wnioskować o przedłużenie okresu przejściowego. Okres ten zakończy się zatem 31 grudnia 2020 r., zgodnie z postanowieniami umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE" - czytamy we wspólnym oświadczeniu UE i Londynu wydanym po zakończeniu rozmów opublikowanym przez Polską Agencję Prasową.

Jak podaje gazeta.pl, Johson daje wyraźnie do zrozumienia, że przedłużenia negocjacji nie będzie. - Nie widzimy powodu, by negocjacji nie zakończyć w lipcu - stwierdził brytyjski premier po konferencji cytowany przez "The Telegraph".

- Im szybciej zawrzemy porozumienie, tym lepiej. To, co musimy osiągnąć, jest jasne, potrzebujemy jednak nowego impetu w negocjacjach - dodał.

Powrót na górę