Menu

Brexit wiadomości - Settled Status, wyjście UK z UE

Status osoby osiedlonej: Wciąż nie rozpatrzono tysięcy wniosków. Co, jeżeli zostaniemy bez zaświadczenia o prawie pobytu?

Zbliża się  ostateczny termin składania wniosków o status osoby osiedlonej i prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii. Jak się okazuje, Home Office nie rozpatrzył jeszcze 320 tys. wniosków. Oznacza to, że dokumenty te mogą nie zostać przetworzone na czas, a osoby, których ta sytuacja dotyczy, zostaną bez zaświadczenia o prawie do zamieszkania w Wielkiej Brytanii. Działacze ruchu europejskiego obawiają się, że sytuacja ta spowoduje wiele przykrych  konsekwencji. Dlatego też 21 maja, w ramach "Opowieści o Dniu Działania na rzecz Brexitu" zwolennicy Ruchu będą spotykać się ze swoimi posłami, aby domagać się rzeczywistej ochrony praw obywateli UE.

Czytaj dalej...

Wielka Brytania poza Unią. Co i w jakich ilościach możemy przewozić ?

Od 1 stycznia 2021 r. podróżnych przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii do Polski obowiązują takie same przepisy jak podróżnych z krajów trzecich, czyli niebędących członkami Unii Europejskiej (UE). Oznacza to jest zmianę limitów dotyczących wartości i ilości towarów przywożonych w bagażu osobistym oraz nowe zasady przewozu zwierząt.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS