MenuWniesienie wniosku wraz z właściwą opłatą

Wniesienie wniosku wraz z właściwą opłatą Shutterstock

Swego czasu spotkałem się ze zwrotem „Issue of Court Proceedings”. Proszę wyjaśnić jego znaczenie.

Issue of Court Proceedings to wniesienie wniosku (Claim Form) wraz z właściwą opłatą. Sąd pieczętuje wniosek i wydaje Notice of Issue of Court Proceedings. Ów dokument wraz z formularzem wniosku zwie się Proceedings. Rozpoczęcie procedur sądowych to formalny krok prawny, który ostatecznie może zakończyć się przesłuchaniem w sądzie, chyba że dojdze do porozumienia stron. Masz trzy lata na wniesienie sprawy. Powiadomienie o Court Procedeengs musi być dostarczone stronie pozwanej przez sąd lub twojego prawnika. Obrońca ma 14 dni na potwierdzenie otrzymanego powiadomienia. W ciągu 4 miesięcy następujące dokumenty muszą być dostarczone wraz z Claim Form:

1. Particulars of Claim – formalne podsumowanie

2. Raport medyczny – sporządzony przez biegłego

3. Lista strat finansowych oraz special damages.

Czym jest obrona? Obrona jest odpowiedzią obrońcy na Particulars of Claim. Obrońca może przyznać się do odpowiedzialności, częściowo stwierdzić przyczynienie się do winy lub całkowicie wyprzeć się odpowiedzialności. Sąd wezwie obie strony do uzgodnienia terminarza sprawy. Jeśli jest to niemożliwe, narzuci własny. Nazywa się to Court Directions. Owe dyrektywy zawierają daty wymiany dokumentów, oświadczeń świadków oraz biegłych, a także wszystkich przygotowań do możliwej rozprawy.

Howard Kent Partner, Debenhams Ottaway
T: 01727 735661
E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W: debenhamsottaway
Ostatnio zmienianypiątek, 24 luty 2017 14:51

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę