Menu


Nauka języka angielskiego i niemieckiego online

  • Napisane przez  Goniec.com
  • 1 komentarz
Nauka języka angielskiego i niemieckiego online Shutterstock

Czy nauka języka obcego przez Internet ma sens? Jakie są sposoby nauki online i czy jakie dają one efekty? Co trzeba robić, aby poznać język angielski, który rzeczywiście jest stosowany w życiu codziennym, a nie taki, który istnieje jedynie w podręcznikach.

Metody nauki języka obcego przez Internet:

1) Lekcje przez Skype

Jest to najskuteczniejsza metoda nauki języka online, gdyż mamy tutaj do czynienia nie tyle z samodzielnym poznawaniem języka, co z uczestnictwem w interakcji z nauczycielem, który poprawia ewentualne błędy. Lekcje przez internet nie różnią się w dużej mierze od tych normalnych. Nauczyciel przesyła materiały na email, które można sobie wydrukować, lub po prostu zapisać w formie elektronicznej.

Dzięki ogólnodostępnym programom czatowym można również udostępnić swój ekran, co ułatwia m.in. wyjaśnianie zasad gramatycznych. Ważną zaletą lekcji internetowych jest fakt, że ich ceny są często dużo niższe niż w przypadku lekcji w szkole językowej. Ważne jest jednak to, aby znaleźć korepetytora bezpośrednio, a nie poprzez szkołę, gdyż wtedy te ceny niewiele się różnią.

2) YouTube

Cześć lingwistów jest przeciwna temu, aby słuchać angielskich piosenek i analizować teksty z nich. Zapominają jednak, że właśnie taki język, trochę slangowy, jest stosowany na ulicach. Nie ten, który jest  stosowany w naukowych książkach, lecz ten, którego właśnie słychać na co dzień.

Słowo "things" często jest zastępowane przez słowo "stuff". Osoba, która nie mieszkała w Anglii lub w USA, lecz jedynie studiowała na uczelniach w Polsce, może się o takich niuansach dowiedzieć tylko i wyłącznie z filmików na YouTubie. Można znaleźć tam przecież nie tylko piosenki, ale również i filmiki, w których nagrane są osoby wypowiadające się na ulicy.

3) Kursy online

Kurs online może mieć formę regularnych wpisów na Facebooku na profilu językowym (np. Angielski i Niemiecki Oczami Polaka). Dzięki polubieniu takiego profilu językowego otrzymuje się w pewnych odstępach czasu ciekawe informacje na temat języków. Zabawne rysunki pomagają w zapamiętaniu nowych słówek. To, co jest najbardziej interesujące można sobie zapisać na komputerze. Inne kursy mają formę bardziej ustrukturyzowaną.  Za dodatkową opłatą można  otrzymać dostęp do interesujących kursów, których cena również jest atrakcyjna  w porównaniu z publikacjami książkowymi, które mają CD. Można też wygrać kurs!

4) Grupy niemieckie

Warto dołączyć do grup niemieckich na Facebooku, niekoniecznie dlatego, żeby tam rzeczywiście aktywnie zadziałać, ale głównie dlatego, aby zobaczyć, jak Niemcy komunikują się ze sobą. Jeśli jednak jakiś temat będzie bardzo interesujący, warto spróbować dołączyć się do dyskusji.

Powodzenia!

Anna Jędrzejczyk, redaktorka naczelna strony "Angielski i Niemiecki oczami Polaka"
Strona o językach, kulturze i konkursach językowych
angielski-niemiecki.com

1 komentarz

  • Pineska
    Pineska środa, 15, lipiec 2015 23:52 Link do komentarza

    Język angielski to dla mnie nie tylko język obcy - to moja pasja i miłość, która zajmuje znaczące miejsce w moim życiu od wielu lat. Zapraszam na http://preply.com/pl/angielski-przez-skype Jeśli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka angielskiego w sposób inny niż w niejednej szkole językowej... jeśli chcesz płynnie mówić po angielsku i poznać go w sposób atrakcyjny, nowatorskie i ciekawe metody - zapraszam na lekcje języka angielskiego online skype w Preply.

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę