Menu


Brexit: Pięć rzeczy, które zatrzymał rząd

Brexit: Pięć rzeczy, które zatrzymał rząd

Chociaż mówi się, że nadal kontynuowane jest planowanie braku porozumienia, jest kilka aspektów, które zostały wstrzymane przez rząd - przynajmniej na razie:

1. Kampania "Get ready for Brexit"

Reklamy „Przygotuj się na Brexit” były wyświetlane na billboardach, w telewizji i w Internecie. Czerwono-niebieskie reklamy zalecające obywatelom i firmom zalogowanie się na rządowej stronie Brexit zostały wstrzymane. Kampania, która rozpoczęła się we wrześniu kosztem 100 mln funtów, została zmodyfikowana na początku tego miesiąca, przed planowaną wówczas datą wyjścia Wielkiej Brytanii, 31 października.

2. Operacja Brock

Operacja Brock zakłada, że jedna strona drogi jest używana tylko przez samochody ciężarowe zmierzające do portów między kanałami. Plan zarządzania zatorami na autostradzie w przypadku Brexitu bez porozumienia został odrzucony zaledwie dzień po wejściu w życie w poniedziałek.

3. Monety Brexit 50 pensów

Moneta 50p była podobna do poprzedniej wersji - ale z datą wyjścia 31 października. Monety okolicznościowe wybite z okazji Brexitu 31 października zostaną poddane recyklingowi po zaakceptowaniu przez rząd nowego opóźnienia. Royal Mint została poproszona o wyprodukowanie nowych sztuk 50 pensów z zaplanowaną datą wyjścia w Wielkiej Brytanii. Jednak teraz monety mają zostać złomowane, ponieważ Wielka Brytania nie opuściła UE w tym terminie. Skarb Państwa powiedział, że zostaną wyprodukowane nowe monety dla upamiętnienia ostatecznego wyjścia Wielkiej Brytanii.

4. Codzienne niepokoje społeczne

Policja uprzednio ostrzegała polityków i działaczy, aby uważali, żeby nie rozpalić napięć brexitowych. Rzeczniczka Narodowej Rady Szefów Policji powiedziała BBC, że można wprowadzić zmiany w regularności raportów dotyczących planów policji dotyczących potencjalnych niepokojów społecznych. Powiedziała, że ​​raporty sporządzane codziennie dla rządu mogą teraz być wysyłane co tydzień.

5. Koordynacja polityki w zakresie poważnych zakłóceń na granicach

Komitet poświęcony zebraniu odpowiedzi od rządu na poważne zakłócenia dla ludzi i towarów na granicach Wielkiej Brytanii w przypadku Brexitu bez porozumienia na razie już się nie spotka. Krajowa Izba Kontroli określiła grupę wpływu jako odpowiedzialną za koordynację polityki w kwestiach związanych z zakłóceniami dla osób przekraczających granicę i zakłóceniami dla kluczowych towarów przekraczających granicę oraz zestawieniem uzupełniających informacji i danych.

Dotychczas przeznaczono 6,3 miliarda funtów na ogólne przygotowanie do Brexitu.

 

(bbc.com)

Skomentuj


Skomentuj artykuł za pomocą konta Facebook
Skomentuj artykuł bezpośrednio
Powrót na górę